Home / WSBK / Baz jedynym kierowcą KRT na testach w Aragon

Baz jedynym kierowcą KRT na testach w Aragon

Loris baz był jedynym fabrycznym kierowcą zespołu Kawasaki Racing Team podczas testów, które odbyły się na Motrland Aragon. Jednak czas który osiągnął wskazują, że wykonał spory postęp i może okazać się jednym z czołowych kierowców sezonu 2014.

Młody francuski kierowca, pokonał na swoim motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R ponad 100 okrążeń wymagającego toru w Aragonii. Pomimo chłodnych i wietrznych warunków, był w stanie na oponach wyścigowych uzyskać wynik oscylujący w granicach 1m57,7s., a mając założoną tylną oponę kwalifikacyjną 1m57,0s.

To jest spory postęp w wykonaniu #76, ponieważ podczas tegorocznych zawodów jakie odbyły się na tym torze, najlepszy czas okrążenia w wyścigu jaki udało mu się uzyskać to 1m59.212s., a podczas decydującej sesji Superpole -1m57,869s. Dokonał tego, dzięki znalezieniu wraz z zespołem bardzo dobrego ustawienia bazowego – co jak sam przyznaje, było trudne do wykonania w przeszłości.

„Pierwszy dzień testów był naprawdę dobry, ponieważ po raz pierwszy na tym torze cieszyłem się jazdą, a wszystko dzięki temu, że motocykl znacznie łatwiej się prowadził. To pokazuje ja wielki krok wykonaliśmy w ciągu całego sezonu.” – powiedział 20-latek z KRT. „Na oponach wyścigowych, nawet w pierwszym dniu poprawiłem czasy okrążeń, które uzyskałem na tym torze podczas czerwcowych testów. Drugiego dnia zrobiliśmy mniej okrążeń, ale i tak poprawiliśmy czasy okrążeń na oponach wyścigowych, a później ponownie na tylnej oponie kwalifikacyjnej. Przez większość czasu wiał całkiem silny wiatr, który nieco się zmniejszył kiedy zakończyliśmy już testy.” – komentował przebieg testów na Motorland Aragon.

„Teraz nie mogę się już doczekać testów w Jerez, ponieważ po testach na Motorland jestem bardziej pewny siebie i zadowolony z naszych przygotowań do kolejnego sezonu.” – zakończył swoją wypowiedź.

W testach nie wziął udziału zespołowy kolega Lorisa BazaTom Sykes. Pomimo tego, że nowy Mistrz Świata był obecny w Aragon, ze względu na to że jego żona zaczęła rodzić powrócił do Anglii, aby w domu oczekiwać narodzin córeczki.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,412 sek