Home / Slider / Camier zastąpi kontuzjowanego Barriera

Camier zastąpi kontuzjowanego Barriera

Leon CamierPodczas drugiej rundy sezonu World Superbike Championship – która odbędzie się 13 kwietnia na hiszpańskim torze Motorland Aragon, wśród startujących kierowców znowu będziemy mogli obserwować Leona Camier. Zastąpi on Sylvaina Barriera, który dochodzi do zdrowia po wypadku samochodowym, któremu uległ 15 marca we Francji.

Leon Camier zaliczył blisko sto występów na motocyklu klasy Superbike. Po raz ostatni można było dopingować brytyjskiego kierowcę w ubiegłym sezonie, podczas którego był zawodnikiem zespołu Crescent FIXI Suzuki. Po stracie miejsca w zespole na rzecz Eugena Laverty, #2 był bliski przejścia do MotoGP, do zespołu Ioda Racing. Jednakże ze względów finansowych nie doszło do podpisania kontraktu.

Teraz będzie miał okazję powrócić do ścigania na światowym poziomie. Uczyni to na motocyklu BMW S1000RR w specyfikacji EVO zespołu BMW Italia i będzie zastępował Sylvaina Barriera do czasu jego powrotu do pełni zdrowia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jestem bardzo podekscytowany możliwością startu. Z tego co słyszałem, to motocykl BMW ma wiele potencjału, więc jest to dla mnie bardzo dobra okazja. Jeździłem standardowym motocyklem i muszę powiedzieć, że jest to najbardziej komfortowy motocykl drogowy na jakim siedziałem. Mam więc nadzieję, że przełoży się to na motocykl wyścigowy i od razu będę miał jego dobre wyczucie. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy.” – powiedział Leon Camier.

Oczywiście życzę wszystkiego dobrego Sylvainowi. Mam nadzieję, że jego rekonwalescencja pójdzie zgonie z planem i wkrótce powróci do zdrowia.” – dodał 9’krotny zwycięzca wyścigów WSBK.

Warto wspomnieć, że z ostatnich doniesień – które zostały potwierdzone przez rodzinę francuskiego kierowcy wynika, że rekonwalescencja dwukrotnego mistrza klasy Superstock 1000 przebiega bardzo sprawnie. Być może, będzie on już gotowy do startu na trzecią rundę sezonu, która rozegrana zostanie 27 kwietnia na holenderskim torze w Assen.

AUTOR: migal75

Pasjonat wszystkich sportów motorowych - w szczególności tych na dwóch kołach. Związany z MOTOSP.PL od 2011 roku

komentarze 4

  1. Macie błąd w artykule. Wypadek Barrier-a był na początku lutego stad też nie wystartował na rundzie rozpoczynającej sezon 28 lutego w Australii i też go ktoś wtedy zastępował.

  2. Barrier ma wrócić już w Assen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,335 sek