Home / Slider / Folger i Laverty na prywatnych BMW

Folger i Laverty na prywatnych BMW

BMW ogłosiło, że w przyszłym roku będzie miało aż dwa zespoły prywatne w serii World Superbike. Będą nimi jeździli byli zawodnicy MotoGP – Eugene Laverty i Jonas Folger.

Niemiecka marka była jedyną w stawce, która nie miała do 2020 roku zespołu prywatnego. W ostatnich miesiącach odbywały się rozmowy na temat tego jakie zespoły mogłyby pełnić te role. Pierwszym z tych zespołów jest RC Squadra Corse.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Startował on od 2016 roku w serii World Supersport. Będzie w nim jeździł Laverty, który stracił miejsce fabryczne w BMW na rzecz Michaela van der Marka(pierwszym zawodnikiem wciąż będzie Tom Sykes). Zostanie on również oficjalnym zawodnikiem testowym BMW.

Drugi zespół to Bonovo Action. Wystartował on w tym roku w dwóch rundach World Superbike z Folgerem w składzie, ale na motocyklach Yamahy. W przyszłym roku przesiada się na BMW.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Bardzo szkoda Folgera bo miał papiery na byćie świetnym kierowcą w motogp. Pozostaje mu życzyć dobrych wyników w wsbk

  2. no i fajnie! Zdrówka dla Folgera :)

  3. Jedni z moich ulubieńców, ale nie wróżę Laverty’emu i Folgerowi podiów na satelickich BMW :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,491 sek