Home / Inne / Kawasaki podało skład na Suzuka 8 Hours. Znów tercet z WSBK

Kawasaki podało skład na Suzuka 8 Hours. Znów tercet z WSBK

Kawasaki, które będzie broniło ubiegłorocznego zwycięstwa w Suzuka 8 Hours, podało właśnie skład na tegoroczną edycję. Ponownie w składzie będzie Jonathan Rea, któremu partnerował będzie Alex Lowes i Xavi Fores.

Tegoroczny wyścig ma odbyć się w dniach 16-19 lipca, jednak nie wiadomo czy tak się stanie w związku z epidemią koronawirusa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rea triumfował rok temu, w dość kuriozalnych okolicznościach, gdy po jego upadku w deszczu wywieszono czerwoną flagę, dającą zwycięstwo Kawasaki. Wtedy jechał z Leonem Haslamem, a także Toprakiem Razgatlioglu, który jednak w wyścigu ani na chwilę nie wyjechał na tor, co spowodowało konflikt, zakończony odejściem tureckiego zawodnika do Yamahy.

Alex Lowes jest obecnie liderem mistrzostw świata WSBK, robiąc to w debiutanckiej rundzie dla Kawasaki w Australii. Xavi Fores wrócił w tym roku do stawki i jeździ dla prywatnego zespołu Pucetti Kawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Z Jonathanem (i w ogóle takim składem) powinni pozamiatać… o ile nie się wyścig odbędzie :D

    • Nie oglądałem poprzedniego wyścigu, ale tam chyba jakaś ściema była z wygraną Kawasaki w 2019 – pamiętam, że Jonhy upadł pod koniec wyścigu, pokazano czerwoną flagę i potem usłyszałem, że i tak Kawasaki wygrało… Widziałeś ten wyścig, i rozumiesz co tam zaszło?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,341 sek