Home / Slider / Leon Camier może nie zdążyć na Phillip Island

Leon Camier może nie zdążyć na Phillip Island

Leon Camier ma nadzieję, że uda mu się wystartować w pierwszej rundzie sezonu World Superbike, która za dokładnie miesiąc ruszy w Australii. Na razie Brytyjczyk wciąż leczy kontuzję ramienia, która wykluczyła go z testów. Nowy zawodnik Barni Ducati zastępowany jest przez byłego mistrza świata World Supersport, Sandro Cortese.

Camiera od dawna prześladują bardzo poważne kontuzje. Kiedy wydawało się, że doświadczony zawodnik wychodzi na prostą po urazach kolana i ręki, po których stracił dużą część sezonu, przewrócił się na listopadowych testach w Aragonii i naderwał ścięgna w ramieniu. W zimie przeszedł zabieg operacyjny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brytyjczyk chciał wrócić już na testy w Portimao, ale okazało się to niemożliwe. “Cel jest taki, abym pojechał w wyścigach na Phillip Island. Mam nadzieję, że będę wystarczająco mocny fizycznie, aby to było wykonalne. Nie oczekuję oczywiście 100-procentowej formy, ale chciałbym po prostu się ścigać i być konkurencyjnym. Ważne, by zachować spokój. Oczywistym jest, że nie spędzę zbyt dużo czasu na motocyklu przed wyścigiem, ale trzeba być spokojnym.” – powiedział.

Dla Camiera to debiut na Panigale V4 R. Wcześniej Brytyjczyk jeździł na motocyklach wielu producentów – ostatnio Hondy i MV Agusty. “Czuję, że maszyna i zespół mają potencjał. Z tego co zrozumiałem, dość skomplikowanie się nim jeździ, nie jest to łatwa sytuacja. Muszę po prostu wskoczyć na motocykl i zrozumieć, w jakiej jestem sytuacji.” – dodał.

Camier będzie jedynym zawodnikiem Barni Ducati, zastępując słabo spisującego się rok temu Michaela Rubena Rinaldiego. Potencjał ekipa Barni pokazała w 2018 roku, gdy kilkukrotnie świetne wyniki nowował Xavi Fores.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Camier będzie w stanie stawać na podium w 2020 roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,363 sek