Home / WSBK / Leon Haslam wróci do WSBK na rundę w Katarze!

Leon Haslam wróci do WSBK na rundę w Katarze!

Haslam

Zespół Pedercini Racing ogłosił, ze w ostatniej rundzie World Superbike w tym sezonie pojedzie Leon Haslam. Brytyjski zawodnik, wicemistrz świat z 2010 roku, pojedzie obok Saeeda Al Sulaitiego, w miejsce Anthony’ego Westa, który zakończył już tegoroczne występy dla Pedercini Kawawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Haslam obecnie jeździ w British Superbike, po tym jak nie udało mu się znaleźć dobrej posady w WSBK po rozstaniu z Aprilią. W sezonie 2015 wygrał dwa wyścigi i dziewięć razy stawał na podium, wliczając w to zwycięstwo właśnie na Losail w Katarze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

 1. Fajna wiadomość! Brakuje #PocketRocket w tej serii mistrzostw. Natomiast tytuł w Brytyjskich Superbike’ach przegrał trochę na własne życzenie :|

 2. Haslam ma jeszcze przed sobą kilka lat kariery. Chciałbym, żeby Kawasaki wzięło go do fabrycznego zespołu w WSBK zamiast Sykesa, który chyba przy Rea potencjału wyższego mieć nie będzie. A Haslam – kto wie? Miał pecha do tych zespołów. BMW – dopiero się rozkręcało, Honda stardardowo z kiepskim moto, Aprilia już przerzuciła zasoby na MotoGP, a on i tak dłuugo był w czołówce sezonu.

  • Z drugiej strony już razem byli w jednym zespole i podejścia to wtedy Haslam nie miał…

   • Haslam jeździł też bardzo dobrze na Suzuki. W tym roku mamy premierę nowego GSX-Ra i choć na razie nie słychać o planach startu w WSBK to pogdybać można :). Tym bardziej jeśli Suzuki chciałoby pójść drogą Yamahy i najpierw wypróbować swoich sił w BSB. Haslam z powrotem na Suzuki? Byłoby fajnie.

  • W tym roku akurat się Sykes poprawił, nie można mu tego odmówić.

   Lepsze zużycie opony, więcej ryzyka. Nie ma wyjścia resztą, , bo Rea drugiej szansy nie daje, jak Biaggi albo Guintoli.

   • Jonathan przed sezonem mówił, że Kawasaki poszło z motocyklem w inną stronę i “delikatnie” zasugerował, że nowy motocykl ma bardziej pasować stylem jazdy do Sykesa, także w sumie Sykes jakoś wybitnie dobrze się nie prezentuje :D

 3. Świetne info! :) Mój ulubiony zawodnik z Superbike<3 A WSBK bez Leona to już nie to samo, chociaż i tak wolę go oglądać w bsb. Szkoda, że GB Moto odchodzi i Haslam znów bez zespołu. Mam nadzieję, że Leoncjo znajdzie sobie na 2017 nowy zespół i Kawa mu w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,783 sek