Home / WSBK / Lowes w top 10 w Portimao

Lowes w top 10 w Portimao

Alex Lowes, Portuguese WSBK 2015

Alex Lowes, Portuguese WSBK 2015

Alex Lowes, wspierany przez polską firmę GRANDys duo zawodnik Voltcom Crescent Suzuki wywalczył w pierwszym niedzielnym wyścigu siódmej rundy eni FIM World Superbike Championship dziesiąte miejsce.

Pierwszy wyścig portugalskiej rundy eni FIM World Superbike Championship rozpoczął się dla startującego z drugiej linii Brytyjczyka obiecująco. Alex jechał w czołowej piątce, ale błąd na jednym z zakrętów zepchnął go na trzynaste miejsce. Przez resztę wyścigu Lowes odrabiał straty, a pięć okrążeń przed metą musiał zjechać do boksów na zmianę opon, ponieważ nad torem zaczął padać deszcz. Ostatecznie zawodnik Suzuki uplasował się na dziesiątym miejscu. W drugim wyścigu Alex znów chciał dobrze wystartować, ale przestrzelił pierwszy zakręt i spadł na koniec stawki. Ostatecznie metę przekroczył na trzynastym miejscu i z Portugalii wywozi dziewięć punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw Świata Superbike, w której zajmuje dziesiąte miejsce.

Randy de Puniet, który w kwalifikacjach był szesnasty pierwszy wyścig ukończył na trzynastym miejscu. Popołudniu Francuz zmienił ustawienia elektroniki i zmagania zakończył tuż za punktującą piętnastką.

Oba wyścigi w Portimao zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Jonathan Rea.

W poniedziałek na portugalskim torze odbyły się testy. Po całym dniu Alex Lowes uplasował się na piątym, a Randy de Puniet czternastym miejscu. Następna runda eni FIM World Superbike Championship za dwa tygodnie w Misano.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Alex Lowes:
W kwalifikacjach dałem z siebie wszystko i pozycja startowa był dobra. Niestety żeby powtórzyć to w wyścigu musiałem mocno ryzykować i zdarzyły się błędy, które spowodowane były błędami w elektronice. Mam nadzieję, że doświadczenia z testów pomogą nam w następnych wyścigach.

Randy de Puniet:
Niedziela była bardzo trudna, miałem jakiś problem z przeniesieniem mocy i motocykl był wyjątkowo agresywny. Nie miałem tego problemu wcześniej, na drugi wyścig zmieniliśmy ustawienia, ale było tylko gorzej. Do tego motocykl wpadał w wibracje i nie mogłem mocno hamować. Czekam już na
następny wyścig. 

Portimao – eni FIM Superbike World Championship – wyścig 1:

 1. Jonathan Rea (Kawasaki) 37’10.092
 2. Tom Sykes (Kawasaki) +9.384
 3. Chaz Davies (Ducati) +13.753
 4. Davide Giugliano (Ducati) +27.818
 5. Sylvain Guintoli (Honda) +28.141
 6. Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) +1’01.388
 7. Randy de Puniet (Voltcom Crescent Suzuki) +1’39.537

Portimao – eni FIM Superbike World Championship – wyścig 2:

 1. Rea 34’33.783
 2. Giugliano +5.416
 3. Leon Haslam (Aprilia) +6.689
 4. Davies +10.445
 5. Michael vd Mark (Honda) +14.122
 6. Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) +34.252
 7. Randy de Puniet (Voltcom Crescent Suzuki) +1’03.200

Klasyfikacja generalna mistrzostw Świata Superbike:

 1. Rea 330 punkty
 2. Sykes 206
 3. Haslam 199
 4. Davies 184
 5. Torres 131
 6. Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki) 80
 7. Randy de Puniet (Voltcom Crescent Suzuki) 22
Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,446 sek