Home / Slider / Michael Rinaldi uratował miejsce w Ducati

Michael Rinaldi uratował miejsce w Ducati

Ducati ogłosiło, że Michael Rinaldi pozostanie zawodnikiem fabrycznej stajni Aruba.it na sezon 2023 w World Superbike. To koniec spekulacji czy ktoś może zająć jego miejsce po dość przeciętnym jak na razie sezonie 2022.

Głównym kandydatem do objęcia miejsca w Ducati był Danilo Petrucci. Włoch cały czas rywalizuje w serii MotoAmerica i przed nim decydująca o tytule runda w Alabamie. Jak informowały media, w kontrakcie Włocha z Ducati może być zawarta klauzula, że w przypadku wywalczenia mistrzostwa może on dostać posadę w WSBK niejako z automatu, i to w fabrycznym zespole.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Presję na awans do fabrycznej stajni wywoływał również Axel Bassani, który dobrze radzi sobie w ostatnim czasie w prywatnym zespole Motocorsa. Ducati jednak postanowiło zaufać Rinaldiemu i pozostawić go w swoich szeregach jako partnera dla Alvaro Bautisty.

Rinaldi w drugim swoim sezonie w Ducati nie zdobył jeszcze zwycięstwa (wygrywał za to w 2021 roku). Jednak dzięki trzeciemu w tym roku podium na Magny-Cours udało mu się awansować na czwarte miejsce w generalce, przed rywala z Yamahy, Andreę Locatellego. Przed nim tylko walczący między sobą Alvaro Bautista, Toprak Razgatlioglu oraz Jonathan Rea.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. no i jak Petrucci zdobędzie tytuł to co wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,418 sek