Home / WSBK / Nicky Hayden wróci na Suzuka 8 Hours po 13 latach?

Nicky Hayden wróci na Suzuka 8 Hours po 13 latach?

Nicky Hayden

Honda ma nadzieję, że uda jej się nakłonić Nicky’ego Haydena do występu w wyścigu Suzuka 8 Hours. Konkurencja pod postacią broniącej zeszłorocznego zwycięstwa Yamahy wytoczy ponownie ciężkie działa – w składzie znów znajdzie się Pol Espargaro, wspierany przez Alexa Lowesa.

Hayden, mający na koncie mistrzostwo MotoGP z 2006 roku, dołączył do składu Hondy w WSBK w tym sezonie. Ma już jedno zwycięstwo, odniesione w mokrych warunkach na malezyjskim Sepang.

“Oczywiście, priorytetem Nicky’ego jest World Superbike, ale mamy nadzieję, że będziemy go mieć w składzie na Suzukę. Wciąż nie ma potwierdzenia. Mamy nadzieję, że wszystko będzie jasne do końca czerwca.” – powiedział jeden z członków HRC.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“To jedna z kandydatur, oczywiście bylibyśmy dumni, gdyby pojechał w 8 Hours, ale ostateczna decyzja należy do HRC.” – dodał z kolei rozmówca z zespołu Ten Kate Racing, który jest fabryczną ekipą Hondy w WSBK.

Nicky Hayden ma na koncie jeden występ w 2003 roku w Suzuka 8 Hours. Wtedy jednak, startując w parze z Ryuichim Kyonarim, nie udało się dojechać do mety: mimo doskonałych kwalifikacji, Amerykanin upadł na pierwszym okrążeniu na rozlanym oleju. Miał startować w 2007 roku, ale postanowił skupić się na obronie tytułu w MotoGP. W zeszłym roku Honda zaangażowała w start Casey’a Stonera, który także nie ukończył wyścigu.

Suzuka 8 Hours jest najbardziej prestiżowym z wyścigów długodystansowych. Co roku na jego starcie pojawia się duża grupa zawodników, mających doświadczenie w MotoGP czy World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ciekawe czy Hayden się zgodzi, w sumie wieki temu brał udział w tym wyścigu. Czekam aż potwierdzą van der Marka i Takahashiego, to chyba najlepszy wybór dla Hondy tym bardziej, że razem 2 razy już na Suzuka 8H zwyciężyli.

  2. Ogólnie im więcej zawodników MotoGP/WSBK, tym ciekawiej :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,441 sek