Home / Slider / Padok Superbike żegna się z Nickym Haydenem

Padok Superbike żegna się z Nickym Haydenem

Nadchodząca runda Mistrzostw Świata Superbike odbędzie się pod znakiem straty gwiazdy Hondy Nicky’ego Haydena. Zostało zaplanowane oddanie hołdu zmarłemu Mistrzowi Świata MotoGP z 2006 roku.

W czwartek o 11:00 ludzie w garażach uczcili minutą ciszy 22 ofiary islamskiego zamachu terrorystycznego w Manchesterze.

W sobotę o 14:00 czasu miejscowego (15:00 naszego czasu), na godzinę przed startem wyścigu Superbike wszyscy zgromadzeni w padoku zbiorą się na linii startu, by oddać hołd Nicky’emu Haydenowi. 35-latek z zespołu Red Bull Honda przed tygodniem miał wypadek podczas treningu rowerowego, którego skutki okazały się dla byłego Mistrza Świata MotoGP tragiczne.

(Zobacz: Nicky Hayden nie żyje, Szczegóły z miejsca wypadku Haydena)

Gdy w środę ciężarówki zespołów zaparkowały pod garażami, wiele z nich było obklejonych numerem startowym Amerykanina. Zazwyczaj rozrywkowy padok World Superbike stał się zdecydowanie bardziej powściągliwy niż zazwyczaj. Doprowadziło to do tego, że w środę miały miejsce dyskusje z promotorem tej serii wyścigowej – Dorną, żeby w ten weekend w ogóle nie grała muzyka i odwołać zaplanowany koncert.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak każdy, kto znał Nicky’ego doskonale wie, jaka wielka była jego miłość do muzyki. “Kentucky Kid” kochał towarzyszące każdej rundzie show, fanów, spektakl, motocykle i ściganie. Z pewnością nigdy by nie chciał, by ktokolwiek był smutny z jego powodu. Wręcz przeciwnie. Wolałby, żeby każdy czerpał jak najwięcej radości z obecności na torze.

W sobotę o 18:30 zespół Simona Buckmastera CIA Landlords Insurance Honda da koncert w padoku z zawodnikiem Supersport Hikari Okubo na mikrofonie. As BMW Jordi Torres zaśpiewa piosenkę “Love me tender” Elvisa Presley’a. Planowane jest zagranie dziesięciu piosenek. Każdy jest zaproszony.

Motocykl Nicky’ego Haydena z niezapomnianym numerem #69 zostanie wystawiony w padoku. Obok niego pojawi się też księga kondolencyjna, w której każdy może wpisać swoje przemyślenia i życzenia dla zmarłego mistrza.

Poza tym podczas całego weekendu Honda Fireblade Amerykanina będzie cały czas stała w boksie razem z maszyną Stefana Bradla, razem z należącym do niego kaskiem Arai. W punkcie opatrunkowym Red Bull Hondy zamiast podobizn Haydena i Bradla w akcji zostanie umieszczony baner ze specjalnymi pozdrowieniami dla największego nieobecnego tej rudny Mistrzostw Świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Informacja prasowa; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

komentarze 2

  1. R.I.P Nicky, kiedyś wszyscy i tak sie tam spotkamy.

  2. Piękne i smutne zarazem<3 A wczoraj chłopaki z WSBK i nawet Leon Haslam wspomnienia o #69 opowiadali. BSB też pamięta Nicky. Mój ulubiony tor, a smutna to będzie runda i brakować będzie tego jednego uśmiechu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,425 sek