Home / WSBK / Ponsson w Team Pedercini

Ponsson w Team Pedercini

Christophe Ponsson

Christophe Ponsson został nowym zawodnikiem Team Pedercini. Francuz do końca sezonu ma być partnerem Davida Saloma.

Ponsson przez cztery pierwsze rundy ścigał się na Kawasaki w drużynie Grillini SBK Team. Zdobył łącznie trzy punkty i zajmuje 21. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jest to dla niego premierowy sezon w World Superbike. Do tej pory ścigał się w Superstock 1000 oraz 600.

Team Pedercini od początku sezonu ma problem, żeby obsadzić drugie miejsce w drużynie. W pierwszej rundzie postawiono na Australijczyka Matthew Waltersa, w kolejnej ścigał się reprezentant Południowej Afryki Greg Gildenhuys. Na torach Aragon i Assen oglądaliśmy natomiast Hiszpana Javiera Alviza. Żaden z wymienionych zawodników nie sprostał oczekiwaniom szefów ekipy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nigdy nie jest łatwo jak się dołącza do drużyny w trakcie sezonu, ale jestem zadowolony z tej okazji. Zostałem ciepło przyjęty w ekipie Pedercini. To bardzo doświadczony zespół, który tworzy wielką rodzinę. Nie mogę się doczekać debiutu w nowych barwach na torze Imola. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pracują nad tym nowym projektem” – powiedział 19-latek z Lyonu.

„Mój cel pozostał taki sam. Chcę robić postępy i z każdym kolejnym weekendem uczyć się czegoś nowego. Znalazłem się w otoczeniu, w którym ludzie są zmotywowani i wystarczająco doświadczeni, aby pomóc mi osiągnąć wyznaczone cele. Wszystko jest już gotowe na Imolę. Jestem w świetnej formie i cieszę się ze współpracy z ludźmi, którzy mają podobną wizję wyścigów jak i ja” – zakończył Ponsson.

źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,303 sek