Home / Slider / Scott Redding przechodzi do BMW! Powrót Bautisty do Ducati?

Scott Redding przechodzi do BMW! Powrót Bautisty do Ducati?

Scott Redding podjął zaskakującą decyzję o dołączeniu do fabrycznej ekipy BMW w sezonie 2022. Brytyjczyk dołączy do Michaela van der Marka. Na razie nie wiadomo, co stanie się z Tomem Sykesem, który póki co prezentuje się lepiej od Holendra.

Zgodnie z pogłoskami, Sykes i BMW wciąż rozmawiają o dalszej współpracy, co może oznaczać wystawienie trzeciej fabrycznej maszyny, lub jazdy dla prywatnego zespołu, korzystającego z maszyny niemieckiego producenta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przejście Reddinga spowoduje prawdziwą lawinę transferową. Brytyjczyka może zastąpić Alvaro Bautista, który zaliczał swój pierwszy sezon wraz z Ducati, i miał niewiarygodną serię zwycięstw. Ostatecznie jednak nie poradził sobie z odebraniem tytułu Jonathanowi Rea: po serii upadków i kontuzjach został wicemistrzem.

Bautista zdradzał, że może zostać w Hondzie, która w tym roku nie notuje wyraźnych postępów, ale ma „na stole” konkretną ofertę od innego producenta. I ma to być właśnie Ducati – Hiszpan stworzyłby duet z Michaelem Rinaldim.

Z kolei wolną posadę w Hondzie miałby objąć Chaz Davies. Były wicemistrz świata w tym roku jeździ w satelickiej ekipie Ducati, ale jazda dla HRC oznaczałaby powrót pod skrzydła fabryki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Nie wiem jak dla was ale dla mnie redding nie ma zwyczajnie psychy na champa.

  2. Wydaje się, iż Ducati go już nie chciało i musiał się ewakuować do przeciętnej BMW. Raczej będzie to regres taki jak w przypadku Vd Marka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,421 sek