Home / WSBK / Solidne kwalifikacje dla Voltcom Crescent Suzuki w Hiszpanii

Solidne kwalifikacje dla Voltcom Crescent Suzuki w Hiszpanii

Laverty tor

Zawodnicy zespołu Voltcom Crescent Suzuki wspierani przez polską firmę GRANDys duo ruszą do niedzielnych wyścigów w Aragon z trzeciego rzędu.

Eugene Laverty po problemach technicznych w treningach wolnych nie mógł pokazać pełnego potencjału swojego Suzuki GSX-R 1000 i zajął ósme miejsce w sesji Superpole. Debiutujący na hiszpańskim torze Aragon Alex Lowes wykonał kolejne postępy i ostatecznie był dziewiąty.

W niedzielnych wyścigach, które odbędą się o godzinach 10:30 i 13:10 obaj nasi zawodnicy liczą na poprawę pozycji i walkę o czołowe lokaty.

Eugene Laverty:

Najbardziej dramatyczny dzień w tym roku! To było bardziej dramatyczne niż dzień wyścigu na Phillip Island. Mieliśmy problemy ze spalaniem, dlatego wjeżdżaliśmy i wyjeżdżaliśmy z boksu. Wychodziło na to, że silnik był w porządku, ale straciliśmy dużo czasu, który mogliśmy wykorzystać na torze. Ogólne wrażenia z jazdy są lepsze niż wczoraj, dlatego jestem zadowolony. Pozycja na starcie? Zwykle lubię być  w pierwszych dwóch rzędach, dlatego nie jest zbyt dobra, ale jeśli start mi jutro dobrze wyjdzie, to spróbuję pojechać z innymi.”

Alex Lowes:

Trochę musiałem powalczy dziś z motocyklem, ale zrobiliśmy duży postęp, dlatego jest lepiej niż wczoraj. Zawsze jest ciężko wszystko dopracować, gdy nie wszystko idzie tak jak należy i do tego jest nowy tor, ale myślę, że będzie dobrze, oczywiście chodzi mi o jutrzejszy dzień, który jest oczywiście ważny. Dlatego dalej jeszcze popracujemy, żeby być lepiej przygotowani do wyścigów.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Paul Denning Team Manager:

To był kolejny dzień ciężkiego weekendu dla Voltcom Crescent Suzuki na Aragon, ale było też kilka pozytywnych aspektów, dlatego jesteśmy blisko znalezienia prawidłowych ustawień, aby nasi chłopcy byli bliżej czołówki. Alex zrobił lepszy czas na oponach wyścigowych o 2 sekundy w stosunku do dnia wczorajszego, Eugene także zrobił kilka znaczących postępów. Kwalifikacje nie były tak dobre, jak innych zawodników, ale myślę, że podczas wyścigu będziemy bliżej czołówki niż podczas jednego okrążenia kwalifikacyjnego.”

Aragon  eni FIM Superbike World Championship Superpole:

1. Tom Sykes (Kawasaki) 1:56.479:
2. Loris Baz (Kawasaki) +0.196:
3. Sylvain Guintoli (Aprilia) +0.290:
4. Davide Giugliano (Ducati) +0.346:
5. Jonathan Rea (Honda) +0.493:
8. EUGENE LAVERTY (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) +1.257:
9.
ALEX LOWES (VOLTCOM CRESCENT SUZUKI) +1.496:

Informacja prasowa

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,341 sek