Home / Slider / Testy WSBK, Jerez (koniec): Jonathan Rea najszybszy

Testy WSBK, Jerez (koniec): Jonathan Rea najszybszy

Podobnie jak rok temu, Jonathan Rea najlepiej spisał się w łączonych MotoGP i World Superbike w Jere de la Frontera w stawce swojej kategorii. Fabryczny zawodnik Kawasaki osiągnął czas, jaki dałby mu pole position w rozgrywanym na wiosnę wyścigu Motocyklowych Mistrzostw Świata – Rea dziś jako jedyny zszedł z czasem poniżej 1:38.000s. Pokonał Andreę Iannone na Suzuki o 0.044s. Rekordowy czas testów należy do Andrei Dovizioso – 1:37.663s.

Drugi w gronie World Superbike w Hiszpanii był partner zespołowy Północnoirlandczyka, Tom Sykes, który był wolniejszy o 0.340s. Dobre trzecie miejsce zajął Alex Lowes na Yamasze, ale strata wyniosła już 0.636s. Mocno zaskoczył – na plus – Leon Camier. Brytyjczyk, który do minionego sezonu w pojedynkę „ciągnął” wynik MV Agusty, zajął czwarte miejsce na Hondzie, która zaliczyła fatalny rok (nie tylko pod względem sportowym).

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sumie przez cały tydzień jeździło 16 motocyklistów World Superbike. Warto odnotować powroty. Loris Baz na BMW uplasował się na 10. miejscu, ze stratą blisko 2.5s. Yonny Hernandez po epizodach w Moto2 i startach długodystansowych w stawce WSBK zajął ostatnie miejsce, tracąc 3.5s. Chaz Davies po wcześniejszym wypadku nie był w stanie dokończyć testów i zajął dopiero 13. miejsce.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.