Home / WSBK / Toni Elias bez posady?

Toni Elias bez posady?

Toni Elias

Zespół Red Devils Roma prawdopodobnie w przyszłym roku zniknie ze stawki World Superbike. Włosi nie potrafili przezwyciężyć problemów finansowych i stracili swojego czołowego zawodnika, Michela Fabrizio, który w 2009 roku na Ducati wygrał trzy wyścigi i był 3. zawodnikiem sezonu.

W drugiej części sezonu 2013 do Red Devils Roma dołączył były mistrz Moto2 i zawodnik MotoGP, Toni Elias. Pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując na torze Jerez czwarte miejsce. To dało zespołowi nadzieje na znalezienie sponsora.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niestety, sytuacja nie okazała się tak korzystna i Toni Elias musi szukać nowego pracodawcy. Niektóre media informują, że może znaleźć miejsce dla siebie w zespole Provec obok Davida Saloma, dosiadając motocykla Kawasaki klasy EVO.

Dzięki obecności maszyn klasy EVO stawka World Superbike nie ulegnie zmniejszeniu – na starcie pierwszej rundy w Australii powinno stanąć nieco ponad 20 motocykli (nie licząc ewentualnych dzikich kart). Powiewem świeżości będzie pojawienie się MV Agusty i pierwszego amerykańskiego producenta – Eric Buell Racing (EBR).

Źródło: superbikeplanet.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Brakowałoby Toniego, mam nadzieję, że zostanie w Superbike’ach. To zawodnik o bardzo ciekawym stylu jazdy. ;)

  2. Mógłby ktoś przybliżyć różnicę między „rasowymi” superbike’ami a klasą EVO…jakoś nie mam weny na szukanie w necie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,563 sek