Home / Slider / WSBK za rok w Irlandii Północnej

WSBK za rok w Irlandii Północnej

W 2019 roku w kalendarzu pojawi się nowa runda World Superbike – będą to wyścigi w Irlandii Północnej. Organizatorzy podpisali trzyletnią umowę. Runda będzie się odbywała na powstającym torze Lake Torrent. Popularność World Superbike w tej brytyjskiej prowincji jest oczywiście zasługą aktualnego mistrza tej serii, Jonathana Rea.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor położony jest w Coalisland, w hrabstwie Tyrone, 40 minut drogi od stolicy Irlandii Północnej, Belfastu. Prace na torze już się toczą, ale w pełni mają ruszyć w zbliżających się tygodniach. Nitka toru będzie liczyła 3.6km i składać się na nią będzie 12 zakrętów i różnica wysokości rzędu 30 metrów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: driven-international.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Super, już się cieszę i nie mogę doczekać!!! :) Uwielbiam WSBK, lubię Irlandię, a i tor wydaje się ciekawy, a zwłaszcza ta różnica wysokości <3 No i atmosfera na pewno będzie tam fajna, jeśli tylu fanów moto jest. Rea będzie szalał ;p

  2. Ogólnie świetna wiadomość, ale zapala się lampka w głowie – tor cały czas powstaje, a doświadczenia Walii, Węgier, Brazylii i nie wiem kogo jeszcze, nie napawają mnie optymizmem :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
111 zapytań w 0,366 sek