Home / WSBK / Wygrana Melandriego, Biaggi bez punktów!

Wygrana Melandriego, Biaggi bez punktów!

Pierwszy wyścigowy weekend serii World Superbike Championship  na torze Moscow Raceway już za nami.  O ile  pierwszy wyścig obfitował w wiele interesujących zwrotów akcji, o tyle drugi był bardziej „poukładany”. Jego zwycięzcą został Marco Melandri, który jednocześnie awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Oczywiście i tym razem można było oglądać walkę zawodników do samej linii mety. Zacznijmy jednak od momentu startu, z którego ponownie najlepiej wyszedł Tom Sykes. Z kolei Carlos Checa troszeczkę na nim został, co spowodowało, że spadł na pozycję numer 8. Przed nim jechali jeszcze Laverty, Haslam, Melandri, Rea, Giugliano oraz Biaggi i to w tej grupie zawodników było najwięcej walki o wyższą pozycję.

 Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym wyścigu, na czele podążał #66, za którym usadowił się Eugene Laverty oraz Marco Melandri. Jednak tym razem cała czołówka jechała w odstępie zaledwie kilku sekund, co powodowało, że w każdym momencie mogło dojść do zamiany pozycji. Do takiej sytuacji doszło już na 4 okrążeniu, kiedy to #33 wyprzedził Irlandczyka awansując na lokatę nr 2. #58 nie poddał się jednak i kontratakował. Był to manewr udany a zamieszanie spowodowane walką o pozycję nr 2 wykorzystał jeszcze Haslam, który również wyprzedził swojego zespołowego kolegę. Również i #7 starał się nie tracić dystansu do grupy liderów i na tym samym okrążeniu wysunął się przed Davide Giugliano.

Na ósmym okrążeniu, widząc że liderujący Sykes uzyskuje kilkumetrową przewagę, włoski zawodnik na motocyklu BMW S1000RR powraca na pozycję numer 2. Za swoimi plecami pozostawia on Eugena Laverty, Haslama, Jonathana Rea, Maxa Biaggi oraz dwóch kierowców Althea Racing. Po kolejnych dwóch okrążeniach, swoje tempo mocno wzmocnił lider klasyfikacji generalnej – #3. Niestety, w związku z tym jego jazda stała się bardzo agresywna, czego wynikiem na dziesiątym okrążeniu był błąd doświadczonego Włocha. Otóż pod koniec długiej prostej, zbyt późno rozpoczął manewr hamowania, co skończyło się wjechaniem w tył motocykla Leona Haslama. Niestety obydwaj zawodnicy zakończyli w tym momencie swoją jazdę – na szczęście bez poważniejszych obrażeń.

Na czternastym okrążeniu Melandri dojeżdża do Brytyjczyka na Kawasaki, powiększając jednocześnie swoją przewagę nad grupą pościgową do dwóch sekund. Tempo, które prezentował w tym momencie #33 było na tyle mocne, że już w następnej cyrkulacji udaje mu się objąć prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Na tym samym okrążeniu również i Chaz Davies – który dogonił liderującą grupę, wyprzedził „El Torro” awansując na pozycję nr 5.

Natomiast za  plecami lidera, na trzy okrążenia przed metą rozgorzała walka o pozycje nr 2. Brali w niej udział Tom Sykes, Eugene Laverty oraz Jonathan Rea. W każdym momencie można się było spodziewać ataku ze strony jednego z zawodników i kontrataku ze strony drugiego. Do takiej właśnie walki doszło na jednym z ostatnich zakrętów ostatniego okrążenia. Podczas jego pokonywania, tylne koło w motocyklu #58 złapało uślizg, na skutek czego Laverty zakończył jazdę zabierając z toru przy okazji jadącego za nim Jonathana Rea. Brytyjczyk zdołał jednak powrócić na tor i zakończyć wyścig na siódmej pozycji.

Z całego zamieszania najbardziej skorzystał Chaz Davies, który jako trzeci przeciął linię mety. Czwartym zawodnikiem został Carlos Checa a TOP 5 zamknął Leon Camier.

Wyniki drugiego wyścigu na Moscow Raceway:

1. Marco Melandri   ITA BMW Motorrad S1000RR       25 okr.
2. Tom Sykes      GBR Kawasaki Racing ZX-10R     +0.976s 
3. Chaz Davies     GBR ParkinGO MTC Aprilia RSV-4   +4.213s 
4. Carlos Checa    ESP Althea Ducati 1098R       +5.954s 
5. Leon Camier     GBR Crescent Fixi Suzuki GSX-R1000 +13.568s 
6. Davide Giugliano  ITA Althea Ducati 1098R      +15.173s 
7. Jonathan Rea    GBR Honda WSBK CBR1000RR      +23.125s 
8. Ayrton Badovini   ITA BMW Italia Goldbet S1000RR   +23.696s
9. Loris Baz      FRA Kawasaki Racing ZX-10R     +23.884s
10. Lorenzo Zanetti  ITA PATA Ducati 1098R       +24.096s 
11. Sylvain Guintoli  FRA PATA Ducati 1098R       +24.881s 
12. John Hopkins    USA Crescent Fixi Suzuki GSX-R1000 +39.643s 
13. David Salom    ESP Pedercini Kawasaki ZX-10R  +1m 01.449s 
14. Alexander Lundh  SWE Pedercini Kawasaki ZX-10R  +1m 36.596s 

—Nie sklasyfikowani—

4. Eugene Laverty   IRL Aprilia Racing RSV-4   24 ukoń. okr.
16. Max Biaggi     ITA Aprilia Racing RSV-4    9 ukoń. okr.
17. Leon Haslam    GBR BMW Motorrad S1000RR    9 ukoń. okr.
18. Niccolo Canepa   ITA Red Devils Ducati 1098R  1 ukoń. okr.
19. Hiroshi Aoyama   JPN Honda WSBK CBR1000RR    l ukoń. okr.
20. David McFadden   RSA Pedercini Kawasaki ZX-10R 0 ukoń. okr.
21. Michel Fabrizio  ITA BMW Italia Goldbet S1000RR 0 ukoń. okr.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,290 sek