Home / WSBK / Yamaha sięga po amerykańskie zastępstwo za Guintoliego

Yamaha sięga po amerykańskie zastępstwo za Guintoliego

Cameron Baubier

23-letni Cameron Baubier wystartuje w zespole Pata Yamaha podczas rundy World Superbike na torze Donington Park już za tydzień. Amerykański zawodnik zastąpi w tej rundzie kontuzjowanego Sylvaina Guintoliego, który doznał urazu nogi na Imoli. Złamany obojczyk ma Alex Lowes, ale były mistrz brytyjskich superbike’ów ma wystartować w domowej rundzie.

Lowes wystartuje z płytką, łączącą złamane w dwóch miejscach kości. Baubier, pochodzący z Kalifornii, jest od 2010 roku związany z Yamahą w seriach AMA i obecnie w MotoAmerica. Już w drugim sezonie startów w USA w klasie Superbike zdobył mistrzostwo, pokonując Josha Hayesa, czterokrotnego czempiona.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Czuję się wielkim szczęściarzem, że zespół Pata Yamaha daje mi szansę stania się członkiem zespołu na weekend, w którym wciąż leczy się Sylvain. Dziękuję też amerykańskiemu oddziałowi Yamahy za zgodę na ten start w środku sezonu! To będzie trudny weekend pełen nauki, ale dam z siebie wszystko i będę czerpał radość.” – powiedział Baubier, który ma na koncie pełen sezon w mistrzostwach świata w klasie 125ccm: w 2009 roku zdobył trzy punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Bardzo fajne zastępstwo :) szczególnie, że brakuje Amerykanów w stawce!

  2. Baubier chyba najbardziej perspektywiczny z USA, mistrz z 2015 Superbike i wicelider tegorocznych zmagań ( zaskakujące, bo ma aż 4 zwycięstwa vs 1 Hayesa ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,395 sek