Home / Slider / Pierwsze w karierze zwycięstwo Lorenzo Zanettiego w serii World Supersport

Pierwsze w karierze zwycięstwo Lorenzo Zanettiego w serii World Supersport

043_p04_zanetti_action_big

Włoch Lorenzo Zanetti wygrał wyścig World Supersport na torze Imola. Zawodnik teamu Pata Honda pierwszy raz w karierze odniósł zwycięstwo w tej prestiżowej serii rozgrywek.

Drugie miejsce na podium wywalczył Michael van der Mark, a trzecie Florian Marino.

Zwycięzca kwalifikacji Jules Cluzel, stracił nadzieje na podium, po swoim błędzie na 6. i 8. okrążeniu, kiedy to wyjeżdżał z toru. Ostatecznie Francuz ukończył wyścig na 15. miejscu.

Na 13 okrążeniu, pewnie jadący po zwycięstwo, Kenan Sofuoglu zjeżdża do boksów. Niestety posłuszeństwa odmawia jego Kawasaki. Jest to drugi już wyścig z rzędu, w którym Turek musi przez awarię motocykla zjechać podczas wyścigu do garażu.

Wówczas na pozycję lidera wyszedł Zanetti, który ze spokojem dowiózł prowadzenie i zgarnął 25 punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Na dwa okrążenia do końca wyścigu, nad torem Imola pojawił się deszcz. Na szczęście zawodnikom bez większych kłopotów udało się dojechać do mety.