Home / Slider / Ten Kate wraca do World Supersport. Steven Odendaal kolejnym z Moto2

Ten Kate wraca do World Supersport. Steven Odendaal kolejnym z Moto2

Utytułowany holenderski zespół Ten Kate powróci za rok do serii World Supersport, gdzie połączy siły z ekipą EAB Racing Team i będzie jeździć pod wspólnym szyldem EAB Ten Kate Racing Team. Zawodnikiem zespołu będzie reprezentant RPA – Steven Odendaal. Zespół będzie startował na motocyklu Yamahy.

Ten Kate, które po burzliwym rozstaniu z Hondą związało się z Yamahą i od połowy roku wystawia jeden motocykl w WSBK dla Lorisa Baza, wydaje się wracać na właściwe tory. Holenderski zespół ma niepobite do dziś osiągnięcia z WSS – wygrywając tytuły w latach 2002 – 2008. Po kolei byli to: Fabien Foret, Chris Vermeulen, Karl Muggeridge, Sebastien Charpentier, Kenan Sofuoglu i Andrew Pitt. Później byli to ponownie Sofuoglu, i ostatnio – Michael van der Mark w 2014 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Również zespołowi EAB nie brak sukcesów. Wraz z jeżdżącym obecnie dla Wójcik Racing Team w FIM EWC wygrali mistrzostwo Europy Superstock 600 w 2009 roku, i ze wspomnianym van der Markiem w 2012 roku.

Odendaal jest mistrzem CEV Moto2 z 2016 roku. W grand prix jednak nie osiągnął sukcesu. W osiem lat startów (ale tylko dwa pełne sezony) jedynie raz znalazł się w punktowanej 15 = zdobył 1 oczko w 2018 roku.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Ciekawy jestem kto zacznie wcześniej odnosić sukcesy? Czy Ten Kate, czy Honda po raz 158 ogłaszając nową, konkurencyjną CBR?;)

    • Taaa, już mam dość oglądania tych renderów pokazujących niby model na kolejny rok, może nawet V4 a potem okazuje się że na renderach się skończyło..
      N u d a !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
124 zapytań w 0,458 sek