Home / Moto2 / Moto3 / Arbolino i Dixon zostają w Moto2. Awansu do MotoGP nie będzie

Arbolino i Dixon zostają w Moto2. Awansu do MotoGP nie będzie

Zespół Marca van der Stratena, który prowadził negocjacje z wieloma kandydatami na zastąpienie Tony’ego Arbolino w sezonie 2024, zakończył rozmowy w zeszły weekend na Red Bull Ring, podpisując umowę z aktualnym drugim zawodnikiem Moto2. Zespół Aspar również poszedł w ślady ekipy Marc VDS, podpisując kontrakt z Jakiem Dixonem.

Arbolino jeździ teraz w swój trzeci sezon w Moto2. Po bardzo dobrym początku sezonu, w którym wywalczył dwa zwycięstwa i sześć razy stanął na podium w pierwszych siedmiu rundach kalendarza, w ostatnich trzech rundach przegrał z Pedro Acostą, który odrobił 27-punktową stratę, by objąć prowadzenie w mistrzostwach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W przyszłym sezonie Acosta awansuje do MotoGP z zespołem KTM, jednak nie wiadomo jeszcze, gdzie będzie ścigał się wobec obecnych problemów austriackiego producenta z dostępnymi miejscami.

Dixon, którego awans do MotoGP byłby mile widziany przez promotorów w celu zwiększenia widowni telewizyjnej w Wielkiej Brytanii, rywalizował o miejsce po Fabio di Giannantonio w Gresini Ducati. Zwycięzca GP Niemiec w Moto2 postanowił jednak pozostać w zespole Jorge Martineza Aspara.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 1,785 sek