Home / Moto2 / Moto3 / Biesiekirski przed nowym wyzwaniem w Le Mans

Biesiekirski przed nowym wyzwaniem w Le Mans

19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w Grand Prix Francji w Le Mans. Będzie to dla młodego Polaka trzeci start w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2 i drugi w ostatnich tygodniach na całkowicie nowym dla niego torze.

Zawodnik ekipy NTS RW Racing GP zadebiutował w przedsionku MotoGP we wrześniu, startując w Grand Prix Emilii Romanii we włoskim Misano, a następnie w Grand Prix Katalonii w Barcelonie. Jedyny Polak w stawce mistrzostw świata zastępuje w holenderskim zespole niedysponowanego Szwajcara, Jesko Raffina.

Biesiekirski ma przed sobą trudne wyzwanie i start na kolejnym nowym torze. Jakby tego było mało, prognozy pogody mówią o niskich temperaturach i przelotnych opadach deszczu.

Wyścig o Grand Prix Francji klasy Moto2 rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:30. Wcześniej zawodników czekają trzy treningi wolne, kwalifikacje oraz poranna, niedzielna rozgrzewka. Relacja ze wszystkich sesji na żywo na platformie ipla.tv oraz portalu polsatsport.pl.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To będzie kolejny intensywny weekend – mówi Piotr Biesiekirski. – Tor w Le Mans to dla mnie całkowita nowość, ale jego nitka wygląda ciekawie, a ja mam dobre przeczucia co do weekendu. Jest tutaj wiele specyficznych i unikalnych sekcji, których trudno szukać na innych obiektach, dlatego czeka mnie przede wszystkim dużo nauki. Zadania na pewno nie ułatwi pogoda, ponieważ ma być dość chłodno i potencjalnie także deszczowo. O ile nie martwię się specjalnie deszczem, o tyle jeśli będzie sucho niskie temperatury mogą być bardzo dużym wyzwaniem jeśli chodzi o przyczepność. Widać to było już podczas poprzedniej rundy. W trakcie trzeciego treningu było dość chłodno i doszło do wielu wywrotek, więc będzie trzeba na to uważać. Po starcie na znanym mi torze w Barcelonie w ten weekend znów będę uczył się nowej dla mnie trasy, ale moje cele pozostają bez zmian. Chcę krok po kroku zbliżać się do pozostałych zawodników, zbierać doświadczenie i dobrze pracować z zespołem”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,443 sek