Home / Slider / IOM TT: Superstock i Supersport ponownie dla Hutchinsona

IOM TT: Superstock i Supersport ponownie dla Hutchinsona

Ian Hutchinson przybił Hat- tricka i wygrał kolejne dwa wyścigi. Na Kawasaki ZX-10R triumfował w klasie Superstock a na Yamasze R6 należącej do Keith’a Flint’a drugi wyścig klasy Supersport.

Superstock

Zawodnik PBM Kawasaki przejął prowadzenie w połowie wyścigu i w końcu zwyciężył z przewagą 17 sekund nad wcześniejszym liderem, Michael’em Dunlop’em. Podium uzupełnił Lee Jonhnston dla którego było to pierwsze „pudło” na Wyspie Man. Czwarty dojechał James Hillier który był gorszy od Johnston’a od zaledwie setne sekundy.

dunlophutchylee

Michael Dunlop jako pierwszy zaczął rozdawać karty w tym wyścigu, przy Glen Helen miał przewagę nieco ponad 1 sekundy nad James’em Hillier’em, Ian’em Hutchinson’em oraz Guy’em Martin’em. W Ramsey Irlandczyk dalej prowadził jednak na drugie miejsce wskoczył „Hutchy” jednak jego strata do Michael’a wynosiła około 2 sekund. Po pierwszym okrążeniu kolejność była następująca- Dunlop, Hutchinson oraz Martin. Wszyscy trzej przekroczyli barierę 130mph. Czołową szóstkę uzupełnili Hillier, Lee Johnston oraz Peter Hickman. Warto nadmienić, iż Peter Hickman już w drugim roku startów wpisał się na prestiżową listę zawodników którym udało się wykręcić średnią 130 mph na okrążeniu

hickman

W pierwszej części drugiego okrążenia straty były podobne, później Hutchinson przyspieszył i zaczął zmniejszać stratę do lidera, w Ramsey było to już tylko 0,8 sekundy. Przy Grandstart przewaga Michael’a ponownie wzrosła do prawie 2 sekund. Podczas gdy Hutchinson zmieniał tylną oponę Guy Martin po pit stopie stracił mnóstwo czasu ponieważ jego BMW S1000RR odmówiło posłuszeństwa i nie chciało odpalić. Zmiana opony w Kawasaki Ian’a dała mu ponownie mnóstwo przyczepności przez co złapał wiatru w skrzydła i na Glen Helen miał już ponad 2,5 sekundy przewagi nad młodszym z braci Dunlop!

W kolejne, 3 już, okrążenie „Hutchy” wjeżdżał już z przewagą 10 sekund. Guy Martin przez kłopoty z BMW spadł aż na 7 miejsce a na 3 miejscu usadowił się Hillier przed Lee Johnston’em, Peter’em Hickman’em oraz David’em Jonhnson’em.

leejohnston

Hutchinson dalej parł na czele wyścigu i w końcu zakończył go z 17’sekundową przewagą nad drugim Dunlop’em czym przypieczętował swoje dziesiąte zwycięstwo w TT. Walka o trzecie miejsce była niezwykle zacięta ponieważ przewaga Lee Johnston’a nad James’em Hillier’em wynosiła zaledwie 0,270.
Najszybszy zeszłoroczny nowicjusz, Peter Hickman, zajął wysokie 5 miesjce. David Johnson był szósty, Guy Martin siódmy. Czołową dziesiątkę uzupełnili zawodnicy Hondy- John McGuiness, Bruce Anstey oraz Conor Cummins

Kliknij, aby pominąć reklamy

Supersport

Nikt poza Bruce’m Anstey’em nie był w stanie nawiązać walki z fenomenalnym Ian’em Hutchinson’em który i tak przekroczył linię mety z ponad 14 sekundową przewagą nad Nowozelandczykiem. Trzecie miejsce zajął Guy Martin dla którego było to pierwsze podium na tegorocznym TT. Dla Ian’a było to 11 zwycięstwo na Wyspie w ogóle ale poza tym został rekordzistą pod względem wygranych w klasie Supersport.

hutchyr6

Pojechałem po swojemu, starałem się trzymać tempo od początku, jechać najpłynniej jak to możliwe. Potem zacząłem powoli budować swoją przewagę i szczęśliwie zobaczyć na pitboardzie +7 wcześniej niż w poniedziałek. Mechanicy bardzo ciężko pracowali nad silnikiem i okazało się to strzałem w dziesiątkę mówił Hutchinson

Pod koniec trzeciego okrążenia zacząłem zmieniać biegi trochę wcześniej żeby oszczędzić silnik. Kiedy miałem przewagę ośmiu sekund znowu przycisnąłem. To był świetny wyścig kontynuował „Hutchy”

Na pierwszym okrążeniu prowadził James Hillier mając przy Ballaugh Bridge, gdzie odpadł Dean Harrison, sekundę przewagi nad „Hutchym”. Już w Ramsey Ian wskoczył na pierwsze miejsce i to on do końca wyścigu dyktował tempo. Przy Bungalow miając nieco ponad 2 sekundy przewagi na drugie miejsce awansował Bruce Anstey, Gary Johnson zameldował się jako czwarty za James’em Hillier’em i tuż przed ulubieńcem publiczności, Guy’em Martin’em.

Bruce-Anstey-Supersport-2-2015

Na początku drugiego okrążenia „Hutchy” miał już prawie 5 sekund przewagi nad „Bruce’m Wszechmogącym” który powiększył do 7 na Ballaugh Bridge. Pod koniec drugiego okrążenia Bruce miał ponad 9 sekund straty do lidera który wykręcił najszybsze okrążeniu wyścigu. Guy Martin zepchnął James’a Hillier’a z podium i tak został już do końca wyścigu. Zawodnicy jadący od 2 do 5 miejsca jeszcze gryźli się między sobą ale nikt nie był w stanie zagrozić Hutchinson’owi.

Honda-IOMTT-2015

Na 3 okrążeniu strata Anstey’a ponownie wzrosła do prawie 11 sekund na Ballaugh które zmniejszył do nieco ponad 7 na 4 okrążeniu przy Glen Helen. Hutchinson stale dostawał informacje z pitboardów i stale trzymał doskonałe tempo i nikomu nie pozwolił się już zbliżyć. Guy Martin stanął na najniższym stopniu podium, dojechał 32 sekundy za zwycięzcą! Czwarte i piąte miejsce zajęli kolejno Hillier i Gazz Johnson. Jako szósty finiszował Lee Johnston przed McGuiness’em i Cumminsem.

Przy okazji, James Hillier jako zawodnik teamu Kawasaki wspieranego przez producenta otrzymał szansę zaprezentowania nowego potwora japońskiego producenta. Sami zobaczcie Kawasaki H2R na drogach Wyspy Man

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Komentarze: 1

  1. Brawo Hutchinson, wielki powrót po pięciu latach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,083 sek