Home / Slider / METZELER wygrywa Dunlop Senior TT 2019 z Deanem Harrisonem

METZELER wygrywa Dunlop Senior TT 2019 z Deanem Harrisonem

  • Historyczne zwycięstwo słynnej marki oponiarskiej i brytyjskiego jeźdźca z Bradford, który jadąc na oponach RACETEC™ RR Slick dopasowanych do Kawasaki Ninja
  • ZX-10RR zespołu Kawasaki Silicone Engineering Racing przekroczył linię mety na pierwszej pozycji z imponującą 53-sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem
  • Marka METZELER odniosła również zwycięstwo w klasie Lightweight TT dzięki wyczynom Michaela Dunlopa, który zdobył łącznie osiem pozycji na podium, także dzięki świetnej postawie Jamesa Hilliera i Jamiego Cowarda.

Douglas (Wyspa Man), 7 czerwca 2019 r.
Marka METZELER i Dean Harrison wygrali Dunlop Senior TT, najbardziej prestiżowy wyścig tegorocznego Isle of Man TT, historycznego i niezwykle fascynującego wydarzenia motocyklowego, który odbywa się od 1907 r. Trasa liczy łącznie 60,720 km (37.733 mil) i prowadzi przez piękne tereny Snaefell Mountain Course.

Zwycięstwo w Dunlop Senior TT jest doskonałym zwieńczeniem tygodnia, w którym marka METZELER osiągnęła ogromny sukces wygrywając klasę Lightweight TT wraz z Michaelem Dunlopem i wspinając się na podium łącznie osiem razy dzięki występom Jamesa Hilliera i Jamiego Cowarda, oprócz sukcesów Harrisona i Dunlopa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rekordowe osiągnięcie w Dunlop Senior TT jest historyczne zarówno dla marki METZELER, jak i jeźdźca z Bradford, który po siedmiu latach pełnych sukcesów i zwycięstw we wszystkich innych klasach Isle of Man TT, po raz pierwszy wygrał w Dunlop Senior TT. Ponadto, w wieku 30 lat, Dean Harrison jest jednym z najmłodszych zawodników, którzy kiedykolwiek wygrali ten wyścig.

Po zdobyciu trzech drugich miejsc w wyścigach Superbike i Supersport, w poniedziałek 3 czerwca oraz w wyścigu Superstock w czwartek 6 czerwca, Dean Harrison, na Kawasaki Ninja ZX-10RR zespołu Kawasaki Silicone Engineering Racing, które wyposażono w opony METZELER RACETEC™ RR Slick, osiągnął historyczne pierwsze miejsce i zwycięstwo w klasie. Przekroczył linię mety z przewagą ponad 53 sekund nad drugim Peterem Hickmanem oraz Conorem Cumminsem, który zamknął pierwszą trójkę.

Aby skompletować tak imponujący wynik marki METZELER, swoją ogromną pracę włożyli James Hillier, trzeci w drugim wyścigu Supersport oraz Jamie Coward, który dał marce wspaniały dublet w klasyfikacji Lightweight TT za Michaelem Dunlopem, również dzięki osiągom opon RACETEC™ RR.

Sukces w Dunlop Senior TT i doskonałe wyniki uzyskane również w innych klasach Isle of Man TT, a także w wielu wyścigach drogowych, takich jak North West 200 i Ulster Grand Prix, pokazują wysoki poziom technologiczny i osiągnięte przez METZELER standardy w zakresie rozwoju gamy opon wyścigowych gładkich i bieżnikowanych. Produkty te są testowane w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach wyścigowych oraz wyścigach, takich jak Isle of Man TT, i są dostępne dla wszystkich zawodników za pośrednictwem sieci sprzedaży marki.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 0,428 sek