Home / Moto2 / Moto3 / Sensacyjny dostawca silników w Moto2?!

Sensacyjny dostawca silników w Moto2?!

Triumph

Jak donosi brytyjski serwis Bikesportnews, już niedługo oficjalnie zostanie potwierdzony nowy dostawca silników dla klasy Moto2 na rok 2019 i kolejne. Zupełnie niespodziewanie, ma to być Triumph. Firma z angielskiego Hinckley ma w ten sposób zastąpić Hondę i jej drogowy silnik CBR600RR.

Jako, że klasa motocykli 600ccm coraz gorzej radzi sobie na rynkach, także i Moto2 przejdzie duże zmiany. Silnik Triumpha ma pochodzić z nowego „nakeda” – Street Triple, i mieć pojemność 750ccm. Nowa maszyna drogowa ma zostać zaprezentowana w przyszłym tygodniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak informuje BSN, umowa była dopracowywana już podczas rundy o GP Wielkiej Brytanii, ale do tej pory trzymano szczegóły w tajemnicy. Dla Triumpha taka umowa byłaby ogromnym skokiem jeśli chodzi o znaczenie marki w świecie sportów motorowych. Trzycylindrowe maszyny rywalizują sporadycznie w World Superport, w tym roku wystawiany będzie zespół we wszystkich rundach, ale i tak dostarczanie silników do grand prix to nieporównywalnie większy prestiż.

Honda dostarcza silniki do Moto2 od czasu powstania tej klasy, która zastąpiła dwusuwową jeszcze 250ccm. Było to w roku 2010.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

 1. Street Triple to piękna maszyna. W ogóle uwielbiam Triumph’y

 2. Dobra, silnik z nakeda – i być może głupie pytanie, ale jaki będzie miało to wpływ na wygląd maszyny startującej w Moto2? Również naked czy coś w stylu aktualnej maszyny Moto2?

 3. Dosyć spora bomba, raczej nikt się nie spodziewał.

 4. Teraz będzie ładnie to wyglądało :D
  MOTO 3 – 1 cylinder 250 ccm
  MOTO 2 – 3 cylindry po 250 ccm
  MOTOGP – 4 cylindry po 250 ccm

 5. gdyby Romet miał dostarczać to bym sie zdziwił

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,381 sek