Home / MotoGP / Bradley Smith zadowolony z testów w Walencji

Bradley Smith zadowolony z testów w Walencji

Bradley Smith po bardzo udanej końcówce sezonu, swoją dobrą dyspozycję potwierdził również podczas testów. Odbyły się one bezpośrednio po zakończeniu sezonu, na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji.

22-letni kierowca z Oxfordhire, podczas trzydniowych testów eksperymentował między innymi z różnymi ustawieniami nowego podwozia, siedzeniem oraz bakiem paliwa, który od przyszłego sezonu będzie miał pojemność 20, a nie 21 litrów.

Nowe podzespoły okazały się bardzo trafione, ponieważ dały wymierny skutek w postaci drugiego czasu uzyskanego w trzecim, a zarazem ostatnim dniu testów. Szybszym zawodnikiem od #38 okazał się tylko nowy Mistrz Świata Marc Marquez, który wyprzedził Brytyjczyka o 0,311sek.

Czas który uzyskał – 1m30.598s. pozwala młodemu kierowcy z zespołu Monster Yamaha Tech3 udać się na zasłużoną przerwę zimową z poczuciem pewności i zaufania w motocykl i swoje umiejętności.

„Dzisiejszy dzień był bardzo pozytywny i dobrze jest udać się na zimową przerwę będąc tak wysoko w tabeli czasów.” – powiedział Bradley Smith. „Nie spodziewałem się, że będę taki szybki, a być tak blisko Marka [Marqueza – przyp.red.] jest czymś bardzo pozytywnym. Nowe części które wczoraj [wtorek – przyp.red.] otrzymałem od Yamahy dały bardzo dużą poprawę, a to dało mi dużo pewności i wiary, że ten pakiet pozwoli mi być dużo mocniejszym i bardziej konkurencyjnym w sezonie 2014.”

„Motocykl jest lepiej wyważony i choć wykonałem tylko jedno okrążenie z minimalną ilością paliwa w baku, to dało mi to dużo nadziei na rozpoczęcie przyszłego roku. Muszę jeździć szybko, ponieważ Pol [Espargaro – przyp.red.] wygląda na bardzo szybkiego i imponujące jest zobaczyć go tak szybkiego, w tak krótkim czasie. Wygląda na to, że będziemy na siebie mocno naciskać w przyszłym sezonie i jest to pozytywne zarówno dla Yamahy jak i Tech3. – zakończył swoją wypowiedź.

AUTOR: migal

komentarzy 10

  1. Mam nadzieję, że zleje tyłek swojemu team-partnerowi :D

  2. Jest za cienki w uszach, aby to zrobić… :D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
34 zapytań w 0,729 sek