Home / MotoGP / Folger ma wyzdrowieć jeszcze w tym roku

Folger ma wyzdrowieć jeszcze w tym roku

Herve Poncharal, a więc szef ekipy Tech 3 Yamahy, powiedział że jego zawodnik Jonas Folger powinien w pełni wrócić do zdrowia jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Oznacza to, że nic nie stanęłoby na przeszkodzie, aby Niemiec odbył normalne testy przedsezonowe. Folger dobrze rozpoczął rok, stanął na podium w domowej rundzie grand prix, ale opuścił cztery ostatnie wyścigi po tym, jak zdiagnozowano u niego syndrom Gilberta.

24-latek nie pojawił się też na testach posezonowych. Opuścić musiał nie tylko testy w Walencji, które odbywały się tuż po ostatniej rundzie, ale także prywatne jazdy Yamahy w Malezji na torze Sepang. Pierwsze testy przedsezonowe odbędą się w dniach 28-30 stycznia, ponownie na Sepang.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Potrzebuje czasu, by odpocząć. Powiedziano mi, że będzie zdrowy w stu procentach już na święta i Nowy Rok, co oznacza, że będzie też w stuprocentowej dyspozycji na pierwsze testy na Sepang na koniec stycznia. Wiemy, co dzieje się z Jonasem. Od 2011 roku przez wiele lat nikt nie rozumiał, czemu miał takie wzloty i upadki jeśli chodzi o wyniki w Moto3, Moto2 no i w tym roku.” – powiedział Poncharal. „Zarówno my jak i on sam jesteśmy szczęśliwi, że możemy już nazwać źródło jego problemów i wiemy, jak to wyleczyć.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jakoś nie przemawia do mnie jego talent. Ale trudno. Muszę się pogodzić z tym że jeszcze jeden sezon będę musiała obserwować jego sobotnie szybkie kółka a w niedzielę jego „wyczyny” wyścigowe. Jak wiecie uważam go za mistrza jednego kółka a w mojej opinii Tech3 potrzebuje drugiego fightera w stylu Zarco aby znaczyć coś w stawce wyścigowej. Najlepiej gdyby wymienili go na wojownika jak Morbidelli, Oliveira, Brad Binder albo Ianonne a Folgera przesunęli na pozycję testera gdzie sprawdziłby się najlepiej – ale na razie to tylko moje skromne i chyba jednak nierealne życzenia :-) Gdyby jednak tak zrobili to widowisko MGP baaaaardzo by zyskało na atrakcyjności a kibice mieliby znacznie większe emocje.

    • Szczegółnie sobotnie kwalifikacje przed własną publicznością! W niedzielę dopiero się skompromitował przed rodakami!
      Tak już żartując, potrzebował kilku wyścigów, żeby stanąć na pudle – nie udało się to przez 3 lata Polowi Espargaro. Testerem powinien być zawodnik, który zna dobrze maszynę, Folger póki co przejeździł na Yamasze niepełny sezon, ja wierzę w jego talent i jak ogarnie swoją głowę, to będzie latał jak na wodospadzie na Sachsenring :) No i bardzo wątpliwe, że Jonas odejdzie po sezonie i dobrze, bo przyda się taki talent :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,835 sek