Home / MotoGP / Marquez pozostaje z Hondą!

Marquez pozostaje z Hondą!

Marc MarquezHonda Racing Corporation z wielką radością ogłosiła, że  Mistrz Świata 2013 a zarazem liderem tegorocznego sezonu – Marc Marquez, pozostaje z zespołem Repsol Honda na kolejne dwa sezony.

Młody Hiszpan, już podczas swojego debiutanckiego sezonu MotoGP zdobył mistrzowską koronę. Również i ten sezon rozpoczął z „wysokiego C”, ponieważ wygrał wszystkie dotychczasowe Grand Prix, startując w każdym z nich z pole position. Dlatego też priorytetem dla HRC było przedłużenie jego kontraktu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od momentu dołączenia do fabrycznego zespołu Repsol Honda, #93 ukończył aż 20 z 22 wyścigów na podium, w tym 10 razy na jego najwyższym stopniu. Sześć razy zajmował drugą pozycję, a cztery razy plasował się na trzecim miejscu. Na swoim koncie, ma również 13 zwycięstw w kwalifikacjach do Grand Prix klasy królewskiej, a przed kolejną rundą – która odbędzie się już podczas zbliżającego się weekendu, ma przewagę 28 punktów w klasyfikacji generalnej nad swoim zespołowym kolegą – Danim Pedrosą, którą wypracował podczas zaledwie czterech wyścigów.

„Bardzo się cieszę, że mogę ogłosić przedłużenie mojego kontraktu z HRC na kolejne dwa lata. Zawsze marzyłem o tym, aby być częścią zespołu Repsol Honda i bardzo dziękuję Hondzie, że mogło się to spełnić półtora roku temu. W zeszłym sezonie wszystko bardzo szybko się potoczyło i nigdy nie wyobrażałem sobie, że mogę osiągnąć to co osiągnąłem. Zostanie Mistrzem Świata w pierwszym sezonie było kolejnym marzeniem, które się ziściło. To wielki zaszczyt być częścią rodziny Hondy i cieszę się, że pozostanę z tą szczególną grupą osób przez kolejne dwa sezony.” – powiedział Marc Marquez.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z porozumienia, które pozwoli zatrzymać Marca w zespole na kolejne dwa lata. Oczywiście jako Honda chcieliśmy go zatrzymać w zespole, ale i on chciał z nami pozostać, więc naturalnym było przedłużenie kontraktu – nawet jeśli to wczesna faza sezonu. Bardzo cieszy się z tak fantastycznego startu sezonu 2014 i chociaż wciąż się uczy, to jego zdolność do przyjmowania informacji i dostosowania do motocykla są niezwykłe.” – dodał wiceprezydent HRC Shuhei Nakamoto

AUTOR: migal75

Pasjonat wszystkich sportów motorowych - w szczególności tych na dwóch kołach. Związany z MOTOSP.PL od 2011 roku

komentarzy 10

  1. Chyba nikogo to nie dziwi:) Marc i RC213V to zabójczy duet więc nie mogło być inaczej.zobaczymy co pokaże na Le Mans…

  2. Szkoda, miałem nadzieję, że odejdzie – jak Valentino w 2003 roku :D

  3. Wy tu gadu gadu a nawet nie wiecie, że nie zobaczycie wyścigu Motogp na żywo w polskiej telewizji :) Polsat woli dać magazyn tenisowy :)

    • Jeśli faktycznie tak będzie, a na to się zanosi to będzie to kpiną!! Nie rozumiem Polsatu to, po co wykupywać prawa do transmisji?? żeby nie pokazywać wyścigu w klasie motogp

    • W tej chwili sprawdziłem program tv na polsatsport.pl i jest wpisany o 14 wyścig MotoGP :)
      BTW Polscy komentatorzy dziś mówili coś o szacowanej kwocie kilkunastu milionów (bliżej 20), jaką Marc miałby rzekomo zgarnąć od Hondy za 2 lata. HRC ładnie poszło mimo tego, że MM raczej nie straszył ich odejściem gdziekolwiek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
29 zapytań w 0,992 sek