Home / MotoGP / Valentino Rossi: Niewłaściwie policzyliśmy okrążenia

Valentino Rossi: Niewłaściwie policzyliśmy okrążenia

Valentino Rossi

Valentino Rossi po piątkowych treningach wyjaśnił, skąd wzięło się wykluczenie z mokrego FP1. Włoski zawodnik miał drugi czas, ale ostatecznie usunięto wyniki Rossiego tak, że zajął przedostatnie miejsce w tym treningu i teraz w obliczu fatalnych warunków na Phillip Island, musi mieć nadzieję na lepszą pogodę w sobotę, by nie rozpoczynać kwalifikacji od Q1.

„Przed startem, chciałem wykorzystać supermiękką oponę z przodu, ponieważ znam tę oponę i myślę, że byłaby dobra na dziś. Było w końcu tylko 10′ C.” – powiedział Rossi po zakończeniu treningu. „Powiedziano mi: „możesz zrobić maksimum dziesięć okrążeń”. Ja zrobiłem dziewięć. Problem jest taki, że zaliczono również okrążenie wyjazdowe i zjazdowe. Pokonałem więc 11 okrążeń. To spieprzyło moje przejazdy – i jestem drugi od końca.”

„Szkoda, bo to może źle wróżyć przed jutrem, jeśli nie poprawię moich czasów (w FP3). Musiałbym wtedy pojechać w Q1, więc mam nadzieję, że jutro będzie nieco lepiej. Warunki, jakie były dzisiaj, sprawiały trudności wszystkim.” – dodał #46.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Rossi dodał również, że nie rozumie, dlaczego Michelin tak restrykcyjnie ustawił wykorzystanie supermiękkiej mieszanki przedniej opony deszczowej. Domyśla się, że chodzi o doświadczenia z problematycznego GP Czech.

„Dla mnie to bardzo dziwne, bo to dobra opona na wyścig. Ale Michelin obawia się po tym, co działo się w Brnie. Z tą oponą były kłopoty. Ale wtedy było 25’C, a tor przesychał. Tutaj mamy idealne miejsce na supermiękki przód. Jeśli nie tu, to nigdzie nie da się jej użyć. Zobaczcie na moją oponę – wykonałem przejazd z dobrymi czasami okrążeń, a ona wygląda jak nowa.”

„Jeśli warunki pozostaną takie same, byłaby to dobra opcja także na wyścig. Ale Michelin powiedział nie. „Nie jedziemy więcej niż dziesięć okrążeń”.” – zakończył Włoch.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Zdjęcie profilowe KRocket

    Mam nadzieję, że warunki się poprawią, bo fajnie by było obejrzeć wyścig z prawdziwego zdarzenia, a nie taki chaotyczny taniec na wodzie, gdzie Rossi i Lorenzo musieliby przebijać się przez całą stawkę. Z całym szacunkiem dla wszystkich zawodników, ale takie mokre wyścigi to jedynie dobra okazja dla zawodników ze środka i końca tabeli, by ryzykować wszystko i liczyć na dużą ilość punktów.

  2. Zdjęcie profilowe polerst

    To jakaś bzdura, że anulowali ten czas, nie rozumiem kompletnie dlaczego?

  3. Zdjęcie profilowe corrida

    Bo wg przepisów Michelina można było przejechać łącznie 10 kółek a Rossi przejechał 11 razem z wyjazdowym i zjazdowym. Jak widac przepisy to przepisy i kropka. Podobno jutro pogoda ma się poprawić, chociaż byłoby ciekawie zobaczyć Lorenzo i Rossiego w Q1:)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
59 zapytań w 1,175 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!