Home / Slider / Szkopek ze zmiennym szczęściem na torze Assen

Szkopek ze zmiennym szczęściem na torze Assen

Paweł Szkopek

W holenderskim Assen zakończyła się w weekend czwarta runda World SBK w której Yamahą YZF-R1M startował Paweł Szkopek. Polski motocyklista został zaproszony do współpracy przez węgierski Racing Team Toth.

Mimo iż głównym założeniem występu Mistrza Polski w klasie Superbike 2015 była pomoc w ustawieniach węgierskiej maszyny, to Paweł starał się dać z siebie wszystko. W strugach padającego deszczu podczas wolnych treningów zanotował znakomity, dziesiąty czas. Podczas sobotniego wyścigu, który odbywał się przy nieco lepszej pogodzie nie bardzo dało się zniwelować braki mocy w motocyklu Polaka i Szkopek zakończył go na 17 pozycji. W niedzielę podczas warm-up’u Paweł zaliczył wywrotkę i mechanicy Team Toth składali motocykl do ostatniej chwili przed startem. Mimo tych problemów podczas wyścigu kierowca Yamahy z nr 119 nie miał zamiaru odpuszczać i w pewnym momencie był nawet na 6 miejscu. Niestety nitka toru zaczęła przesychać, a konkurenci dysponujący lepiej przygotowanym sprzętem nie zamierzali tanio sprzedać skóry i Szkopek minął linię mety jako 18.

Kliknij, aby pominąć reklamę

Paweł Szkopek: Zgodnie z zapowiedziami czwartą rundę World SBK w Assen potraktowaliśmy testowo, co nie oznacza oczywiście że cokolwiek odpuszczałem. Jak zwykle dawałem z siebie wszystko. Jednak jeśli motocykl węgierskiego zespołu ma być konkurencyjny to czeka nas jeszcze sporo pracy.  Wciąż rozmawiamy o kolejnych występach w mistrzostw świata. Bardzo dziękuje wszystkim za wsparcie podczas mojego startu w Holandii. Dostałem sporo sms-ów, czytałem Wasze wpisy na FB. To wszystko jest bardzo miłe i zachęca mnie do jeszcze cięższej pracy.

Paweł Szkopek jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 zdobył tytuł mistrza Polski 2015 oraz wicemistrza Alpe Adria Championship w klasie Superbike na nowej YZF-R1M.

Źródło: inf. prasowa, fot. M.Jagielski

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

 1. Zdjęcie profilowe leschtschitz

  no i brawo!! głowa do góry, do roboty i trzymamy kciuki!!! :)

 2. Zdjęcie profilowe Hszanek

  Nawet jeśli Paweł przyjeżdża ostatni, to i tak czuje się dumny, że mogę oglądać Polaka w WSBK.

  • Zdjęcie profilowe ibanezz

   Jednak do zmiany motocykli cisnął bardzo dobrze. Ciekawe dlaczego nie zjechał wcześniej. Mógł być zaskakujący wynik.
   Dziwi mnie dlaczego koncerny paliwowe nie wspierają takich ludzi. Pojawiają się zazwyczaj jak już o chłopakach jest głośno. Wygląda na to, że mógłby sporo pokazać gdyby miał większy budżet.
   Faktycznie fajnie zobaczyć Polaka w WSBK.

   • Zdjęcie profilowe duchu11

    Jak to dlaczego : łapę na pieniądzach Orlen Team położyli np. Sonik, Czachor Dąbrowski , Przygoński – tym trzem ostatnim umożliwiono realizowanie się nie tylko na dwóch ale i czterech kółkach (widocznie talenty na miarę nie szukając daleko V.Rossiego) O powiązaniach politycznych Hołowczyca nie ma co wspominać tak samo o tym kogo wspierał R. Sonic w ostatnich kampaniach wyborczych. Kółka się zamyka….

 3. Zdjęcie profilowe lukasso

  Macie racje, Lotos czy Orlen powinni się nim zainteresować i zrobić spory budżet wraz z innymi sponsorami i Yamahą. Paweł mógłby wtedy więcej ugrać. Ale właśnie nie chcą wchodzić do gry, jak nie ma wyników, a jak nie ma dobrego budżetu, to trudno o dobre wyniki… Wspierali Kubicę, i chłopaków na Dakarze, Paweł jest nie do zdarcia i cały czas prze do przodu… Jak bym był bogaty, to bym chłopaków wsparł, ale to jeszcze nie teraz ;)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
53 zapytań w 0,900 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!