Home / WSBK / Alex Lowes oficjalnie zawodnikiem Suzuki

Alex Lowes oficjalnie zawodnikiem Suzuki

Alex Lowes

Nowy mistrz brytyjskich Superbike’ów Alex Lowes rozpoczyna swoją międzynarodową przygodę i dołącza do zespołu Voltcom Crescent Suzuki w World Superbike. 23-latek, brat bliźniak Sama – nowego zawodnika Moto2 – będzie partnerował Eugene’owi Laverty’emu.

Wydawało się, że Alex może nawet trafić do MotoGP, bowiem zabiegał o niego zespół PBM, ale ostateczne Paul Bird zdecydował się na innego mistrza BSB, Leona Camiera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To coś wspaniałego.” – powiedział Alex Lowes, który miał już krótki kontakt z WSBK w 2011 roku, gdy jeździł w ramach zastępstwa w Castrol Hondzie. „To fantastyczna okazja, nie mogę doczekać się początku sezonu. Miałem już kilka testowych przejazdów, podczas których poznałem się z załogą. Chciałbym podziękować Hondzie, że zwolniła mnie z obowiązków kontraktowych i zezwoliła na testy. Dzięki temu mogłem wcześnie zasmakować WSBK. GSX-R od początku wydał mi się świetny. Jazda nim sprawia wielką frajdę.”

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,959 sek