Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / Slider / Robin Mulhauser oficjalnie zawodnikiem MŚ World Supersport

Robin Mulhauser oficjalnie zawodnikiem MŚ World Supersport

robin-mulhauser

Przejście Robina Mulhausera z Mistrzostw Moto2 do Mistrzostw Świata Supersport było pewne od dłuższego czasu. Szwajcar będzie dosiadał motocykla Hondy zespołu PTR.

Już od połowy października pojawiły się słuchy, że Robin Mulhauser przejdzie z Moto2 do MŚ Supersport. Szwajcar prowadził rozmowy z brytyjskim zespołem PTR Honda Team, który w sezonie 2016 świętował razem z Kylem Smithem zwycięstwo w mokrym wyścigu w Assen i na pustynnym obiekcie Losail w Katarze. Smith zakończył sezon na solidnym piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Bez żadnych interesujących ofert ze strony zespołów w pośredniej klasie mistrzostw prototypów 25-latek zdecydował się na zmianę. Po tym jak Randy Krummenacher zdecydował się na przejście do Mistrzostw Superbike, Mulhauser będzie kolejnym przedstawicielem Kraju Helwetów w stawce. „Podczas startów w Moto2 nauczyłem się bardzo wiele, dorosłem jako człowiek i sportowiec. Myślę, że to doświadczenie pomoże mi być w sezonie 2017 w szczycie stawki.” – mówi pełen nadziei Mulhauser.

„Mistrzostwa Świata Supersport są dla mnie szansą powrotu do mojej starej miłości. Motocykl drogowy znam jeszcze z Europejskich Mistrzostw Superstock. Przede wszystkim udział w tej serii da mi więcej pewności siebie. Cieszę się czekając na nowy sezon. Chcę pokazać dobre wyniki i całkowicie rozkoszować się jazdą.”

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2007 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
30 zapytań w 0,739 sek