Home / Slider / Kolejna śmierć na Wyspie Man – nie żyje Jochem van den Hoek

Kolejna śmierć na Wyspie Man – nie żyje Jochem van den Hoek

Środa na Wyspie Man przyniosła niestety kolejne tragiczne wieści – dziś w wypadku podczas wyścigu Superstock TT zginął Jochem van den Hoek. 28-letni Holender reprezentował zespół TC Racing Team, ścigając się litrową Hondą Fireblade. Jest to już druga śmiertelna ofiara tegorocznej edycji Isle of Man TT.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do wypadku van den Hoeka doszło w sekcji 11th Milestone już na pierwszym okrążeniu wyścigu. Niestety, mimo wysiłków służb medycznych, nie udało się go uratować. Holenderski motocykla zadebiutował na Isle of Man TT w zeszłym roku, w Superbike TT plasując się na 44. pozycji.

Był także 34. w klasyfikacji Superstock TT i 36. w Senior TT. W tym roku pojechał do tej pory raz – w Superbike TT, gdzie 4. lipca zajął swoje najlepsze 27. miejsce. Przypomnijmy, że właśnie po wypadku w niedzielnym wyścigu Superbike TT we wtorek zmarł w szpitalu 48-letni Davey Lambert.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. Henk Teerink

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Przykro :( Wczoraj Davey Lambert, a teraz Jochem i jeszcze Alan Bonner w kwalifikacjach :( Man to najwspanialsze ściganie, szkoda, że najbardziej też tak niebezpieczne. Podziwiam mocno ich wszystkich co tam się ścigają, to ich pasja i kochają to.

  2. Mnie rowniez jest przykro. Poznalam Jochema osobiscie w ubieglym roku na TT . Wygral wtedy brazowa replike. Jezdzimy na Isle of Man i jestesmy tam marschalami. Jochem dal sie poznac jako bardzo sympatyczny i pelny energii czlowiek. Jazda byla jego pasja. Na rece zauwazylam tatuaz „zwyciezyc lub umrzec”. Dobrze znal cene ryzyka. Niech spoczywa w spokoju.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
27 zapytań w 1,072 sek