Home / Artykuły / Statystyki Ducati przed GP Ameryk

Statystyki Ducati przed GP Ameryk

Rozpoczyna się kolejna runda Motocyklowych Mistrzostw Świata. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na torze Circuit of The Americas (COTA), w Austin, w stanie Teksas. Po bardzo dobrych wynikach Ducati od początku tego sezonu, Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci są gotowi na nowe wyzwania.

Oto 10 ciekawostek dotyczących zespołu Ducati oraz obiektu Circuit of The Americas, które mogą zainteresować fanów Motocyklowych Mistrzostw Świata:

• Stany Zjednoczone gościły do tej pory serie motocyklowych Grand Prix 31 razy: 15 razy na Laguna Seca, 8 – Indianapolis, 6 – Austin i 2 – Daytona.

• Grand Prix Ameryk odbywa się w Austin od 2013 roku.

• Zawodnicy Ducati stawali w Austin trzy razy na podium: w 2014, 2015 i 2016 roku.

• Drugie miejsce, które Andrea Dovizioso zdobył w 2015 roku w Austin, jest najlepszym do tej pory wynikiem osiągniętym przez Ducati w GP Ameryk.

• W ubiegłym roku motocykl Desmosedici GP, należący do Danilo Petrucciego (wówczas w barwach Pramac Racing Team) osiągnął najwyższą prędkość na torze, która wynosiła 347,9 km/h.

Kliknij, aby pominąć reklamy

• Najlepszym rezultatem Danilo Petrucciego na COTA jest 8. miejsce w 2017 roku. W 2018 roku zawodnik finiszował na 12. pozycji.

• Od początku tego sezonu Andrea Dovizioso i Danilo Petrucci zgromadzili kolejno 41 i 20 punktów w klasyfikacji generalnej. To kolejno: o 6 i o 3 punkty więcej niż po dwóch pierwszych rundach w 2018 roku.

• COTA jest jednym z trzech obiektów w kalendarzu MotoGP, który gości także zawodników Formuły 1.

• Punktem na torze, w którym odbywa się najmocniejsze hamowanie, jest zakręt 12, w którym zawodnicy MotoGP hamują średnio 6,3 sekundy na dystansie ok. 300 metrów.

Źródło: Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Fajny ten artykuł ale czemu zawsze o ducati?

  2. N właśnie ciągle statystyki Ducati srati :) a może dla odmiany statystyki nap . Motorynki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 0,537 sek