Home / Inne / Petrucci przygotowuje się do startów w MotoAmerica?

Petrucci przygotowuje się do startów w MotoAmerica?

Danilo Petrucci ma dołączyć do zespołu Ducati na zbliżających się przedsezonowych testach World Superbike w Portimao. Wiele wskazuje na to, że Włocha, który ma za sobą pierwszy w karierze Rajd Dakar, będziemy mogli w tym roku zobaczyć w serii MotoAmerica.

Na testach, które mają odbyć się w dniach 8-9 lutego w Portugalii pojawią się zarówno fabryczni zawodnicy WSBK – Alvaro Bautista oraz Michael Ruben Rinaldi, jak i mistrz i wicemistrz serii – Toprak Razgatlioglu i Jonathan Rea.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W trakcie sezonu 2021, gdy było już wiadomo że Petrux straci miejsce w MotoGP, pojawiały się pogłoski o możliwym przejściu do WSBK i ponownym związaniu się z Ducati, ale ostatecznie włoska marka inaczej obsadziła fotele wyścigowe w tym cyklu. W związku z powrotem Lorisa Baza z MotoAmerica do WSBK, pojawił się jednak wakat w tej serii w ekipie HSBK Ducati.

Zespół, wspierany przez włoską markę, może więc zaoferować Petrucciemu posadę. Na razie nie wiadomo, czy miałoby to wpływ na dalszą współpracę Włocha i marki KTM w rajdach terenowych. #9 w zeszłym tygodniu ukończył Dakar z sensacyjnym zwycięstwem etapowym, mimo że po awarii motocykla nie liczył się w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,167 sek