Home / Inne / Suzuka 8 Hours: Yamaha najlepsza w piątkowych kwalifikacjach

Suzuka 8 Hours: Yamaha najlepsza w piątkowych kwalifikacjach

Broniący zwycięstwa zespół Yamaha Factory Racing uzyskał najlepszy czas po piątkowych kwalifikacjach, co dało mu pole position do niedzielnej, 40. edycji wyścigu Suzuka 8 Hours. Zespół, celujący w trzecie z rzędu zwycięstwo, znalazł się na czele dzięki doskonałemu wynikowi Alexa Lowesa.

Rekordem kwalifikacji jest czas 1:06.000s, jaki w 2015 roku osiągnął dla Yamahy Pol Espargaro. Lowes dzisiaj przejechał jedno okrążenie w czasie 2:06:405s, a więc blisko pół sekundy wolniej. Brytyjczyk w Yamasze zastąpił właśnie Hiszpana, który zmienił barwy i w MotoGP ściga się dla KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugie pole startowe przypadło w udziale zespołowi Yoshimura Suzuki. Trzecia była ekipa MuSASHI Honda. Poniżej czołowa dziesiątka po kwalifikacjach. W wyścigu wbrew zapowiedziom nie wystartuje Stefan Bradl, który ma problemy zdrowotne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
115 zapytań w 0,419 sek