Home / Inne / Trzech zawodników Bogdanki w Pucharze Juniorów

Trzech zawodników Bogdanki w Pucharze Juniorów

Bogdanka wystawi aż trzech młodych i zdolnych polskich motocyklistów w prestiżowej serii European Junior Cup. Barwy lubelskiej ekipy reprezentować będą; Artur Wielebski, Adrian Pasek oraz Szymon Kaczmarek. Cała trójka dosiądzie identycznych motocykli KTM 690 Duke.

Bogdanka wkroczyła w swój drugi pełny sezon w motocyklowych MŚ World Supersport, gdzie w walce o najwyższe laury lubelskie barwy reprezentują; Brytyjczyk Sam Lowes, Mathew Scholtz z RPA oraz 8-krotny mistrz Polski, Paweł Szkopek.

Zespół kierowany przez Igora Piaseckiego nie zapomina jednak o juniorach. Do 19-letniego Artura Wielebskiego, który w barwach Bogdanki sięgnął rok temu po tytuł mistrza Polski klasy Superstock 600, dołączył aktualny drugi wicemistrz, 19-letni Adrian Pasek oraz dysponujący bogatym doświadczeniem międzynarodowym, 18-letni Szymon Kaczmarek.

Cała trójka wystartuje w prestiżowej serii European Junior Cup, będącą klasą towarzyszącą MŚ World Superbike i Supersport podczas ośmiu rund w Europie. Zmagania rozpoczną się już 22 kwietnia w holenderskim Assen, jednak jeszcze w marcu wszystkich uczestników EJC czekają pierwsze testy w Hiszpanii i odbiór identycznie przygotowanych motocykli KTM 690 Duke.

Relacje z tegorocznych wyścigów EJC polscy fani będą najprawdopodobniej mogli obejrzeć na antenie jednej ze sportowych stacji telewizyjnych. Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach ekipy Bogdanka PTR Honda na Facebooku i Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Artur Wielebski: Jestem bardzo szczęśliwy, że wspólnie z Bogdanką udało nam się wystartować na arenie międzynarodowej, a do tego w serii, która jest przedsionkiem mistrzostw świata. Wszyscy zawodnicy będą dysponowali identycznymi motocyklami, co wyrówna szanse. Testy w hiszpańskiej Kartagenie pokażą rozkład sił, ale rok temu startowałem w tym samym wyścigu mistrzostw Europy Superstock 600 co zwycięzca ostatniej edycji EJC i na mecie byłem przed nim, więc liczę na walkę o zwycięstwo w całej serii, choć wiem, że nie będzie to łatwe. To świetne, że wystartujemy w jednej klasie razem z Adrianem i Szymonem. Z pewnością pozytywnie wpłynie to nie tylko na rywalizację na torze, ale także atmosferę w zespole.”

Adrian Pasek: „Od początku roku intensywnie przygotowuje się do sezonu pod okiem Przemka Salety i jestem mocno zmotywowany do rywalizacji. Sezon zapowiada się bardzo ciekawie; wszyscy zawodnicy dosiądą takich samych motocykli, co wyrówna szanse, a do tego będziemy mogli uczyć się torów znanych z mistrzostw świata, co każdemu ułatwi z pewnością dalszy rozwój kariery. Co prawda nigdy wcześniej nie jeździłem motocyklem marki KTM, a maszyna typu naked-bike także jest dla mnie nowością, ale nie mogę już doczekać się pierwszego wyścigu. Artur i Szymon na torze będą dla mnie dodatkową motywacją, ale miło będzie także być częścią polskiej grupy w padoku mistrzostw świata.”

Szymon Kaczmarek: „Cieszę, że się zostałem zauważony przez Bogdankę. Chciałbym w tym roku regularnie finiszować na punktowanych pozycjach. To świetne, że wystartujemy na torach znanych z mistrzostw świata. Będzie to cenna lekcja przed ewentualnym awansem na wyższy poziom, który jest marzeniem każdego zawodnika. KTM to motocykl, który powinien mi odpowiadać, więc jestem bardzo ciekawy pierwszego kontaktu. Zapowiada się świetna zabawa. Artur i Adrian są bardzo doświadczeni, więc liczę, że będę mógł się od nich czegoś nauczyć. ”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Zespół, który wystawiamy w MŚ World Supersport to idealna platforma do walki o mistrzowskie laury, jednak aby polskie sporty motorowe mogły się rozwijać, niezbędne jest także wspieranie młodych talentów. Nasi juniorzy mają duży potencjał dlatego zapewnienie im dobrej areny do jego rozwijania było bardzo ważne. European Junior Cup oznacza wyrównaną rywalizację, w której liczą się głównie umiejętności zawodników. Jednocześnie, seria pozwala na naukę światowych torów oraz oswajanie się z atmosferą mistrzostw świata. Myślę, że fakt, iż w cyklu wystartuje aż trzech Polaków, będzie jeszcze bardziej motywował każdego z nich, a fanom i sponsorom przyniesie dodatkową radość.”

 

  

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,426 sek