Home / Moto2 / Moto3 / GP Europy: Czasówka w Moto2 dla Xaviego Vierge

GP Europy: Czasówka w Moto2 dla Xaviego Vierge

Zespół Petronas SRT zakończył sobotę drugim pole position – w Moto2 wygrał dziś bowiem Xavi Vierge. Drugi był Joe Roberts, a trzeci lider klasyfikacji, Sam Lowes. Piotr Biesiekirski zajął w mokrych kwalifikacjach do GP Europy ostatnie miejsce, z dużą stratą do przedostatniego zawodnika.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki kwalifikacji

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Wydaje mi się że nastąpił schemat odwrotny do tego co było w treningu tzn był moment na suchych polecieć ale Piotr tym razem nie ryzykował. Ale nie widziałem kwali więc nie powiem tego jako coś pewnego

  2. Napompowały polskie media balonik że Piotrek 3 na treningu co nic nie wnosił bo czasy z poprzednich wszyscy mieli lepsze a kwalifikacje zweryfikowały 5 sekund straty do 1

  3. W tabeli Biesiekierski ma prawie 12 sekund straty do Vierge?????

  4. Gdyby jeszcze w klasie MotoGP Petronas SRT mogło zdobyć pole position…

    Tak czy inaczej, mam nadzieję że Lowes zdoła po raz kolejny przynajmniej w TOP3 ukończyć któryś z wyścigów w Walencji i nieco odskoczyć w walce o mistrzostwo.

    Piotr Biesiekirski tym razem nie dał rady przy takiej pogodzie, choć na suchej nawierzchni w FP2 nie miał zbyt dużej straty do czołówki. Ciekawe tylko jaka jutro będzie pogoda, bo dziś nieco się zmieniały warunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,599 sek