Home / Moto2 / Moto3 / Hector Garzo przechodzi do Moto2 do zespołu Sito Ponsa

Hector Garzo przechodzi do Moto2 do zespołu Sito Ponsa

Hector Garzo będzie drugim obok Lorenzo Baldassarriego zawodnikiem zespołu FlexBox HP 40 w serii Moto2. 21-latek dobrze spisał się na ostatnich testach w Walencji, co doprowadziło do podpisania kontraktu z ekipą Sito Ponsa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pochodzący właśnie z Walencji Garzo w ostatnim sezonie rywalizował na dwóch frontach: w CEV Moto2, gdzie zdobył wicemistrzostwo, a także w MotoE, gdzie ostatecznie zajął czwartą pozycję, zdobywając trzy razy miejsce na podium.

Będzie to pierwszy pełny sezon w grand prix dla młodego zawodnika, który wcześniej czterokrotnie – bez zdobyczy punktowej – miał okazję wystartować właśnie w Moto2. Jeździł wtedy w Tech3.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. No i dobrze. Lepiej on niż kolejny emeryt, których i tak jest w Moto 2 zbyt wielu

    • Akurat w Moto2 mało tych “emerytów”. Corsi, który dostaje “kolejną” szansę i Luthi, który swoje ostatnie sezony w Moto2 kończy w czołowej trójce.
      Zresztą, dopóki część z tych outsiderów Moto2 nie trafia do MotoGP to ja bym się nimi nie przejmował.

    • Szczerze piszac 21 lat w Moto2 to tez juz mlodzikiem nie jest. Czas ucieka i jak sie zasiedzi dwa, trzy sezony to juz tam zostanie.

  2. Dobrze, że wreszcie dostał szansę. Ciekawy jestem jak sobie poradzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,587 sek