Home / Moto2 / Cortese w Moto2 w 2013

Cortese w Moto2 w 2013

Sandro Cortese podpisał kontrakt z nowopowstałym zespołem i w przyszłym roku będzie reprezentował jego barwy w klasie Moto2. Póki co, Niemiec walczy o tytuł mistrzowski w, powstałej przed obecnym sezonem, kategorii Moto3.

Zgodnie z tym, co mówi oficjalna strona MotoGP.com, obecny zawodnik ekipy Red Bull KTM Ajo w najniższej kategorii, w kolejnym cyklu zmagań ścigać się będzie w Moto2. Wszystko wskazuje na to, że Sandro będzie jeździć na motocyklu z podwoziem marki Kalex w teamie o nazwie Intact GP. Sam kontrakt opiewa na dwa lata.

„Bardzo się cieszę, że dostałem szansę ścigania się w Moto2 w przyszłym roku. Póki co jednak w pełni koncentruję się na ostatnich wyścigach obecnego sezonu,” napisał Cortese na swoim koncie na Twitterze.

W klasyfikacji generalnej Moto3 #11 jest liderem i ma 46 punktów przewagi nad drugim Maverickiem Vinalesem. I choć Niemiec, dla którego jest to ósmy sezon w najniższej kategorii Grand Prix, wygrał w tym roku tylko trzy wyścigi – w porównaniu z pięcioma Hiszpana – to jednak w każdym (poza jednym szóstym miejscem) stawał na podium.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 0,489 sek