Home / MotoGP / Anthony West wystartuje w Australii za Abrahama

Anthony West wystartuje w Australii za Abrahama

Karel Abraham

Zespół AB Motoracing ujawnił, kto zastąpi kontuzjowanego Karela Abrahama podczas GP Australii. Zespół postawił na lokalnego faworyta, Anthony’ego Westa. Wiadomo już, że w Japonii z ekipą wystartuje Kousuke Akiyoshi. 

Przypomnijmy, iż Abraham postanowił zrezygnować z trzytygodniowego maratonu. Wyścigi w Japonii, Australii oraz Malezji odbędą się bowiem w przeciągu zaledwie trzech weekendów. Czech doznał kontuzji stopy w czasie rozgrzewki przed czerwcowym GP Katalonii. Wyjazd do Azji oraz Australii byłby więc zbyt wyczerpujący dla zawodnika nie będącego w pełni formy. Podczas GP Niemiec zastępował go Japończyk Hiroshi Aoyama, natomiast w Indianapolis Hiszpan Toni Elias.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Karel stwierdził, iż to była jedyna słuszna decyzja, gdyż od czasu powrotu począwszy od GP Czech uraz stopy nie pozwalał mu ścigać się na najwyższym poziomie: – ,,To nie jest niespodzianka, lecz sprawa oczywista, że w ostatnich wyścigach sytuacja nie była lepsza, lecz coraz gorsza. Ostateczna decyzja zapadła w Aragonii, gdzie nie byłem w stanie dokończyć wyścigu przez moją stopę. Miałem konsultacje z kilkoma specjalistami i stwierdzili, iż dalsze starty mogą przynieść trwałe konsekwencje. Niestety w tej sytuacji jedyne, co mogę zrobić, to trochę odpocząć i cierpliwie przebyć rehabilitację. Mimo, iż minęły cztery miesiące od odniesienia kontuzji, stopa nadal sprawia mi problemy. Na razie zdecydowaliśmy się pominąć trzy rundy poza kontynentem, a później po konsultacjach z lekarzami podejmiemy decyzję związaną z udziałem w GP Walencji”. 

Podczas najbliższego wyścigu, na torze Motegi, jego miejsce zajmie japoński weteran i wieloletni kierowca testowy Hondy Kousuke Akiyoshi. 40-latek ma na swoim koncie osiem startów w klasie królewskiej, a ostatni miał miejsce cztery lata temu, także na Motegi. West w najwyższej kategorii debiutował dawno, bo w 2001 roku, kiedy to wykorzystywane były jeszcze motocykle półlitrowe. W serii o nazwie „MotoGP” startował w latach 2007-2008, kiedy to reprezentował barwy fabrycznej ekipy Kawasaki. Szefostwo AB Motoracing Honda na razie nie ujawniło nazwiska zawodnika, który wystartuje w Malezji.

Warto dodać, iż z „dziką kartą” wystartują inni reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni – Katsuyuki Nakasuga (w zespole Yamaha Factory Racing Team) oraz Takumi Takahashi (w ekipie Team HRC with Nissin).

źródło: autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

  1. A niech spadnie deszcz, to będzie ciekawie. West zawsze w deszczu w MotoGP dobrze jeździł, przypomina się sezon 2007, gdzie często na swoim Kawasaki okupywał ostatnie miejsca, a w deszczu jechał na czele :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,266 sek