Home / MotoGP / Aprilia i Suzuki bez głosu w sprawie nowego ECU?

Aprilia i Suzuki bez głosu w sprawie nowego ECU?

PA1637672.0008

Choć nie rozpoczął się jeszcze sezon 2015, mamy już kontrowersje dotyczące nowego oprogramowania ECU, które będzie wspólne dla wszystkich zespołów w MotoGP od 2016 roku. Jak przyznali dyrektor techniczny MotoGP Corrado Cecchinelli i zespół inżynierów Magneti-Marelli, pod uwagę przy rozwoju oprogramowania będą brane tylko uwagi zespołów zrzeszonych od dawna w MSMA. A więc głos Suzuki i Aprilii może być ignorowany.

Cecchinelli oświadczył, że nie będzie indywidualnych rozmów z poszczególnymi producentami. Zamiast tego MSMA będzie decydowało we własnym zakresie, czy zgłaszać uwagi ze strony wszystkich pięciu producentów, czy tylko Hondy, Yamahy i Ducati. Suzuki i Aprilia nie będą miały prawa głosu, ponieważ dołączyły do MSMA później.

Kliknij, aby pominąć reklamy
“Możemy zgłaszać propozycje. Ale tylko trzech producentów będzie mogło nad nimi głosować: Honda, Yamaha i Ducati. Nie będziemy mogli decydować o tym, co znajdzie się w oprogramowaniu. Taka polityka.” – powiedział przedstawiciel jednego z dwóch nowych producentów, dodając, że czynione są starania, by system uległ zmianie i do głosu dopuszczeni zostali wszyscy.

Na razie Honda, Yamaha i Ducati mogą rozwijać swoje oprogramowanie. Zakaz rozwoju wejdzie w życie 1 lipca i po tym dniu trzeba będzie skoncentrować się na nowym, wspólnym ECU. Zakaz nie będzie dotyczył Aprilii i Suzuki.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,426 sek