Home / MotoGP / Aprilia wraca do MotoGP już w 2015 roku! Do spółki z Gresinim

Aprilia wraca do MotoGP już w 2015 roku! Do spółki z Gresinim

Eugene Laverty

Fabryczny zespół Aprilii stanie na starcie MotoGP już w przyszłym roku – właśnie ogłoszono, że motocyklami zajmie się obecny satelicki zespół Hondy – Gresini Racing. Umowa obejmuje na razie cztery sezony. Oznacza to, że w MotoGP wracają czasy poważnego zaangażowania producentów – za rok będzie ich już pięciu.

Włoski zespół Aprilii po raz ostatni startował w MotoGP w 2004 roku, ale potem pozostał jeszcze aktywny w niższych kategoriach 125ccm i 250ccm, zanim zmieniły się one odpowiednio w Moto3 i Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Fausto Gresini kończy tym samym długą współpracę z Hondą. Nawiązana ona została w 1997 roku w kategorii 125ccm. W obecnym sezonie Gresini wystawia jeden motocykl Hondy w specyfikacji fabrycznej.

Kogo możemy zobaczyć na maszynach Aprilii za rok? Największe szanse daje się doświadczonej dwójce Alvaro Bautista – Marco Melandri. Hiszpan od kilku już lat startuje w MotoGP, co jakiś czas prezentując się z dobrej strony (kilka miejsc na podium). Włoch z kolei od czasu przejścia do World Superbike corocznie jest jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ponowię swoje pytanie z forum: jakie są obowiązki i prawa obu stron? Kto odpowiada za kontraktowanie zawodników i płacenie im gaży? Oraz kto podpisuje wszelkie umowy sponsorskie?

  2. Za wszystko raczej będzie Gresini odpowiadać, ale Aprilia jako dostawca motocykli też zapewne będzie chciała mieć na coś wpływ.

    BTW. Avintia z Ducati już oficjalnie.

  3. Greesini w końcu poszedł po rozum do głowy i olał w końcu Honde.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,552 sek