Home / Inne / Crutchlow chce ścigać się w MotoAmerica

Crutchlow chce ścigać się w MotoAmerica

Cal Crutchlow przy okazji zakończonego tydzień temu grand prix w Austin przyznał, że kiedy dobiegnie końca jego kariera w MotoGP, chciałby przenieść się do Stanów Zjednoczonych i rywalizować w tamtejszych krajowych mistrzostwach Superbike, obecnie odbywających się pod nazwą MotoAmerica.

Crutchlow wywodzi się z wyścigów motocykli produkcyjnych – był mistrzem świata World Supersport, a już po roku przeszedł na zaledwie jeden sezon do World Superbike, gdzie wygrał trzy wyścigi dla Yamahy. To otworzyło mu furtkę do MotoGP, gdzie trafił do ekipy Tech3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Seria MotoAmerica – a wcześniej AMA Superbike – wydaje się odradzać po kilku słabszych sezonach. Triumfy święci tam obecnie inny świetnie znany zawodnik z MotoGP – Toni Elias, który broni barw fabrycznej ekipy Yoshimura Suzuki. Crutchlow ma nadzieję, że weźmie udział w tych mistrzostwach. “Moim celem zawsze było przybycie tutaj i ściganie się w AMA Superbike. I wciąż tak jest.”

Zdaniem Brytyjczyka, tamtejsze tory wyścigowe w dużym stopniu przypominają to, z czym Crutchlow miał do czynienia w swojej juniorskiej karierze w Wielkiej Brytanii: “Tory w Stanach Zjednoczonych są w taki sam sposób zakurzone, ciężkie, wyboiste – znam to z takich obiektów jak Oulton Park czy Cadwell Park. Kocham taki rodzaj ścigania. Wciąż chciałbym to zrobić.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,400 sek