Home / MotoGP / Dovizioso: Na sezon 2019 musimy spojrzeć z dwóch różnych stron

Dovizioso: Na sezon 2019 musimy spojrzeć z dwóch różnych stron

Andrea Dovizioso z ekipy Ducati przyznał, że zaskoczony jest, iż w sezonie 2019 udało mu się pokonać wielu czołowych zawodników i zająć drugie miejsce w klasyfikacji, mimo że już wcześniej na swoim koncie zapisał tytuł wicemistrzowski. Do mistrza świata – Marca Marqueza – stracił jednak aż 151 punktów. Nad trzecim Maverickiem Vinalesem uzyskał jednak bardzo znaczną, 58-punktową przewagę.

Dovizioso nie ukończył w tym roku dwóch wyścigów – i w obu przypadkach winę ponoszą jego rywale. Najpierw upadł w Barcelonie, w wypadku spowodowanym przez Jorge Lorenzo, a potem był ofiarą błędu Fabio Quartararo na Silverstone. Włoch uważa, że na tegoroczny wynik można patrzeć z dwóch stron.

“Myślę, że powinniśmy spojrzeć na nasz sezon na różne sposoby. Cele były inne, była nim walka o mistrzostwo i zdobycie tytułu. Nie udało się, i nie możemy być zadowoleni. Wciąż są pewne punkty, gdzie musimy się poprawić nieco bardziej niż to zrobiliśmy. Ale trzeba też być realistą, ponieważ w tym sezonie połączenie Honda i Marc Marquez zrobili coś szalonego. Zdobyli rekordy punktowe, wygrali wszystkie tytuły.” – powiedział Dovizioso.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Jeśli spojrzy się na mistrzostwa, były one dziwne, bo Marc zdobył rekord punktowy, ja zdobyłem swoje punkty, a i tak miałem przewagę prawie 60 punktów więcej od trzeciego zawodnika. To oznacza, że i tak chyba dobrze przepracowaliśmy ten sezon, ponieważ dwa razy miałem “zero”, i nie była to nasza wina. To duże punkty. Musimy więc być zadowoleni z tego co zrobiliśmy, ponieważ potwierdziliśmy nasze miejsce w mistrzostwach. Poziom jest wysoki.” – dodał zawodnik Ducati.

“Jeśli spojrzy się za moje plecy, to ja byłem zaskoczony – jest tam wielu mistrzów, na dobrych motocyklach. Myślę, że dobrze przeszliśmy przez ten sezon. Zależy więc, jak się na niego spojrzy.” – skomentował Dovizioso. #04 zdaje sobie sprawę, że wykonanie kolejnego kroku – czyli zdobycie tytułu – będzie szalenie trudne.

“Na pewno nasze osiągi nie są wystarczające, ponieważ chcemy walczyć o mistrzostwo świata, a teraz wszyscy myślą, jak mogą pokonać Marca. To bardzo ciężkie. Ale nie niemożliwe. W tym roku Marc zrobił coś szalonego, myślę, że nikt tego nie oczekiwał. Ale każdy sezon może przebiegać inaczej, to zupełnie różne historie. Trzeba więc zachować spokój umysłu. Musimy pozostawać optymistami.” – skomentował.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Dovizioso zostanie mistrzem świata 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 8

  1. Nie ma się co go czepiać. Rekord, punktowy, regularność, upadki nie z własnej winy. Zdecydowany numer 2 w skali całego sezonu. Tylko tych zwycięstw strasznie mało i nie można tego tłumaczyć dominacją Marqueza bo tylko 3 drugie miejsca.

  2. A pan Puig chodzi i dalej pali głupa( tzn. robi z siebie większego idiotę niż jest w rzeczywistości) i opowiada, że Honda jest motocyklem uniwersalnym bo wygrywała z, uwaga!!!! Valentino Rossim, Nickim Haydenem, Caseyem Stonerem (wszyscy blisko, albo grubo ponad, dekadę temu) i Markiem Marquezem. To jest taka sama prawda jak to, że #93 nie chciał się holować za Quartararo w Malezji. Co za goście w tym HRC.

  3. Po prostu – menager zespołu który doskonale spełnia powierzone mu zadania Z Hondą nie jest związany od wczoraj i dobrze wie co robi i mówi

  4. Czyli rozumiem, że wszystko jest ok. Doszlismy do realiów, w ktorych ludzi można bardzo łatwo zmanipulować wciskając im co się tylko podoba w imię “dobrego PR” oraz sukcesu globalnej korporacji. A takich cwaniakow, kretaczy, podających “półprawdy”, niekiedy całkiem mijających się z prawdą (co do obecnej sytuacji) nazywa się mianem menadżerów, ekspertów, ambasadorów firmy itp. Ok, jeżeli ktoś to “łyka” to jego sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,563 sek