Home / MotoGP / Ducati podpisało nowy kontrakt z MotoGP

Ducati podpisało nowy kontrakt z MotoGP

Marka Ducati pozostanie w MotoGP przynajmniej do 2026 roku, po tym jak podpisała porozumienie z organizatorami, hiszpańską Dorną. To drugi producent po KTM, przypomnijmy również że w stawce pozostanie zespół Gresini.

Przypomnijmy, że nowa umowa jaką muszą podpisać producenci obejmuje lata od 2022 do 2026. To właśnie ten kontrakt tydzień temu podpisał KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ducati obecne jest w stawce MotoGP od 2003 roku, a pierwszy wyścig wygrało już w swojej szóstej rundzie gdy Loris Capirossi odniósł zwycięstwo w GP Katalonii. 2007 roku Ducati zdobyło jedyny tytuł mistrzowski dla kierowcy (a także producentów) – najlepszy był wtedy Casey Stoner. Od tamtego czasu Ducati bezskutecznie chcę powtórzyć ten sukces.

Kolejny tytuł – ale już tylko w kategorii konstruktorów – Ducati zdobyło w zeszłym roku, pokonując Suzuki. Do tego momentu włoski producent wygrał 51 wyścigów, a zawodnicy Ducati stawali na podium 160 razy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

komentarzy 6

  1. Mogliby skończyć kontrakt z giggim. Mimo ściągania najlepszych typu Rossi czy Lorenzo ostatnim zawodnikiem który zdobył z nim mistrzostwo na jego motocyklu był stoner który też zresztą zdobył mistrzostwo po długich latach posuchy i zwycięstw hondy i Yamahy. Mimo to nie chciał z nim pracować i uciekł do hondy spowrotem dając jej tytul

  2. W czasach Rossiego też nie.

  3. Nie wiem co było kiedyś, ale widzę co jest teraz. Gigi ma jakiś dar kłócenia się z najlepszymi zawodnikami w zespołach Ducati, więc może zamiast wymieniać co chwila zawodników, lepiej byłoby wymienić pana Dall’Ignię?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 0,525 sek