Home / MotoGP / Dwa nowe wyścigi! Jest prowizoryczny kalendarz na 2023 rok!

Dwa nowe wyścigi! Jest prowizoryczny kalendarz na 2023 rok!

Organizatorzy MotoGP opublikowali w piątkowy poranek nową wersję kalendarza grand prix na sezon 2023. Pojawiły się w nim dwa nowe dla MotoGP tory. Znika za to Motorland Aragon, który gościł GP Aragonii, a więc jedna z aż czterech hiszpańskich rund MotoGP.

Przesyt hiszpańskich torów w MotoGP był aż nadto widoczny i teraz, w rekordowej wersji kalendarza (aż 21 rund!) wyraźnie widać zwrot w kierunku wschodu. Zawodnicy najpierw udadzą się po raz pierwszy na tor Sokol by walczyć o GP Kazachstanu, a potem do Indii, na znany z Formuły 1 tor Buddh.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sezon ruszyć ma w dniach 24-26 marca nie jak w ostatnich latach w Katarze, a w Portugalii. Tor Losail musi przejść renowację i wyścig planowany jest dopiero na drugą połowę listopada. GP Kazachstanu rozdziela letnią europejską fazę sezonu, podczas gdy GP Indii rozpocznie fazę „azjatycko-oceaniczną”, jesienią. Sezon znowu zamknięty zostanie wyścigiem o GP Walencji, w ostatni weekend listopada.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

 1. Dlaczego Aragonia wyleciała? Wywaliłbym Jerez bo to najnudniejszy tor w całym kalendarzu.

  • Tylko ze akurat Jerez ma największa frekwencję ze wszystkich Hiszpańskich rund . A to również wpływa na otoczkę całego weekendu wyścigowego

 2. Super, pięknie, bardzo mi się to podoba. Indie to ogromny rynek, liczę że i zainteresowanie wyścigiem będzie spore oraz przede wszystkim oba nowe wyścigi dojdą do skutku (już mam dość tych węgierskich, walijskich, fińskich niepowodzeń).
  Późno startujemy i późno kończymy. Bardzo fajnie, że sezon kończy się dopiero 26 listopada (w sam raz by przestawić się z MotoGP na atmosferę świąteczną), a nie tak jak bywało w przeszłości na początku listopada.

 3. Mam ochotę wybrać się na Niemcy. Jak ktoś coś to możemy się zgadać….

  • Niestety po wypadnięciu Brna to najbardziej godna rozpatrzenia na wyjazd runda .
   W tym roku został pobity chyba jeszcze rekord frekwencji a do tego obok jest pole namiotowe 😁
   Także ja bank planuje wyjazd na 2023 🔥

 4. Aragonia jest niestety rezerwowym torem więc na bank wskoczy do kalendarza bo nie wierzę że któregos nowego wyścigu nie odwołają

 5. Hiszpańskie tory będą rotowane, nie znikają całkiem z kalendarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 1,490 sek