Home / MotoGP / Elias za Cortiego do końca sezonu

Elias za Cortiego do końca sezonu

elias

Toni Elias do końca sezonu zastąpi Claudio Cortiego w ekipie Forward Racing. Będzie partnerem w drużynie Francuza Lorisa Baza.

Hiszpan zadebiutuje w nowych barwach podczas zbliżającego się wyścigu o Grand Prix Aragonii, który odbędzie się 27 września. Były mistrz świata w klasie Moto2 w tym sezonie raz otrzymał szansę ścigania się w królewskiej kategorii. Podczas GP Indianapolis zastąpił kontuzjowanego Karela Abrahama i zajął 22. miejsce. 32-latek uzbierał łącznie 100. startów w klasie MotoGP.

Szefowie drużyny Forward Racing Yamaha specjalnie podziękowali Claudio Cortiemu za jego pełen profesjonalizm w trudnym dla drużyny okresie i życzyli wielu sukcesów w przyszłości.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy powitać w drużynie Toniego Eliasa. Pozostało do rozegrania pięć wyścigów, w tym dwa w Hiszpanii. Były mistrz świata w klasie Moto2 będzie miał zatem kilka szans na dobry wynik. Chcieliśmy również specjalnie podziękować Claudio. Pozostał z nami w trudnym okresie i w ciągu kilku wyścigów oddał się w pełni do dyspozycji zespołu” – powiedział szef ekipy Giovanni Cuzari.

„Jestem szczęśliwy z powrotu do MotoGP. W tym roku ścigałem się już na Indianapolis, a z Forward będę miał szansę zakończyć sezon. Pragnę podziękować Giovanniemu i całemu zespołowi za tą wielką szansę. Celem jest ciężka praca, radość z jazdy, a wyniki same przyjdą. Jestem bardzo zmotywowany i pełen entuzjazmu” – dodał Elias.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

komentarze 4

  1. Świetna wiadomość, uwielbiam jego styl jazdy – według mnie najbardziej efektownie jeżdżący motocyklista :)

  2. Moment, przecież na GP Aragonii miało nie być Forwarda.

    • Cuzariemu chyba uchylili zarzuty za te machlojki, dlatego będą startować do końca sezonu we wszystkich rundach, nie widziałeś, jaki był zadowolony w parku zamkniętym? Nawet się z Bazem lizał.

      Dręczy mnie wciąż jedna rzecz, czy Toni Elias na polach startowych znowu założy te swoje okulary przeciwsłoneczno/ slalomowo/ odblaskowe ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,423 sek