Home / Moto2 / Moto3 / Hector Barbera zadebiutuje w Moto2 z Sito Ponsem?

Hector Barbera zadebiutuje w Moto2 z Sito Ponsem?

30-letni Hector Barbera zalicza bardzo ciężki sezon MotoGP w barwach Avintia Ducati, mając na koncie jedynie 12 punktów w dotychczasowych wyścigach, co jest o tyle zaskakujące, że rok temu Hiszpan w wielu rundach błyszczał i ocierał się o podium. Dostał nawet szansę startów w zastępstwie w barwach fabrycznej ekipy Ducati. Ten rok to jednak zupełnie inna historia. Zanosi się na koniec pięcioletniej współpracy z Avintią.

Avintia potwierdziła już, że w 2018 roku startować dla niej będzie Tito Rabat. Dwaj pozostali zawodnicy – a więc Barbera i Loris Baz – mają powalczyć o pozostanie w zespole przez jeszcze jeden wyścig. Niewykluczone, że szefostwo zespołu zrezygnuje z ich obu. Jak informuje Speedweek, Barbera już szuka sobie zapasowej opcji i negocjuje posadę w Moto2, w zespole należącym do Sito Ponsa. Obecnie jeżdżą w nim Fabio Quartararo oraz Edgar Pons.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół Pons stanął w obliczu problemów finansowych, ponieważ wsparcie cofnął sponsor tytularny, Paginal Amarillas. Wszystko przez fatalną postawę dwójki zawodników: Quartararo jest dopiero 17. w mistrzostwach Moto2, Edgar Pons – 31. Sito Pons szuka więc zmiany – nie tylko w zawodnikach, ale i w sprzęcie.

Na Silverstone szef ekipy spotkał się z przedstawicielami KTM-a, by porozmawiać o pomyśle startów właśnie na austriackich motocyklach, w zamian za niższą niż dotychczas cenę sprzętu. KTM jest otwarty na dostarczanie swoich coraz lepszych motocykli zespołom klienckim, z tym, że taki zespół musiałby mieć w składzie zawodników z czołówki. To właśnie miałby gwarantować Barbera, który co prawda w Moto2 nie jeździł, ale wygrał 10 wyścigów 250ccm i 125ccm.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Pons trochę się przejechał na promowaniu swoich synów. Przy Axelu i Edgarze, Karel Abraham wygląda jak mega talent. A jeszcze niedawno była plotka że to właśnie Axel trafi do Avintii.
    Bardziej niż Barbera interesuje mnie Baz, bo na 99% też straci miejsce w zespole.

  2. Myślę, że Barbera przepadnie jak Hernandez czy Elias w 2012, którzy wracali do Moto2. Przyzwyczajenie do cięższych motocykli, także Moto2 jest jednak średnią drugą ligą dla „za słabych na MotoGP”, a bardziej młodzieżówką MotoGP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,419 sek