Home / MotoGP / Honda skompletowała zespół inżynierów dla Jorge Lorenzo. Jedna osoba z Ducati

Honda skompletowała zespół inżynierów dla Jorge Lorenzo. Jedna osoba z Ducati

Jak ujawnia motorsport.com, znane są już najważniejsze osoby, które za rok w Repsol Hondzie będą pracowały z Jorge Lorenzo. Hiszpan zabierze ze sobą z Ducati tylko jednego członka zespołu – tego, z którym pracuje od zawsze. Przypomnijmy, że Hiszpan podpisał dwuletnią umowę z Hondą, a tuż po GP Walencji pierwszy raz przetestuje RC213V.

Do Hondy z Ducati wraz z #99 przejdzie jego zaufany mechanik, Juan Llansa. Pracuje on z Hiszpanem od wielu lat – po raz pierwszy spotkali się jeszcze w mistrzostwach Hiszpanii, a potem działali razem w mistrzostwach świata 125ccm, 250ccm oraz w zespole Yamahy w MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Najważniejszą osobą w garażu Jorge Lorenzo będzie Ramon Aurin. Pracował on ostatnio z Danim Pedrosą, a w tym roku ma pod swoją opieką Takaakiego Nakagamiego w LCR Hondzie. Do sztabu Lorenzo trafią jeszcze dwie osoby, pracujące z #26: szef mechaników Masashi Ogo, oraz mechanik Emanuel Bechner.

Kolejnymi osobami do pracy z Lorenzo będą Arlan Holterman i Marco Barbiani, zajmujący się elektroniką, do tej pory w ekipie Cala Crutchlowa, a także mechanicy Felix Kertzscher i Carles Lurbe z zespołu Intact w Moto2, oraz z Honda Team Asia.

Miejsce Aurina u Nakagamiego zajmie Giacomo Guidotti, inżynier torowy Pedrosy, a do Crutchlowa dołączy inżynier telemetrii Jose Manuel Allende. Do zespołu testowego Stefana Bradla przejdzie mechanik Pedro Calvet. Niemiec ma pojechać w 2019 roku z dwiema lub trzema dzikimi kartami.

Fot. Ducati

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Jeśli Marquez będzie szybszy od Lorenzo (co moim zdaniem będzie oczywiste) to i tak znajdą sie znawcy którzy będą twierdzić że Ci wszyscy wyżej wymienieni ludzie będą pracować pod MM

  2. A są jakieś wiadomości, czy zabierze ze sobą tajemniczą nakładkę na zbiornik paliwa? ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,531 sek